Częstochowa: Koniec marzeń o kładce nad aleją Jana Pawła II

  Częstochowa: Koniec marzeń o kładce nad aleją Jana Pawła II

  JS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie będzie w tym roku odbudowy kładki nad aleją Jana Pawła II, która została zniszczona przez ciężarówkę przed trzema laty. Na jej odbudowę w tym roku liczyli częstochowianie pod otwarciu przed miesiącem, po remoncie targowiska na Wałach Dwernickiego.
  Kładka byłaby najlepszym i najbezpieczniejszym dojściem do rynku z osiedli przy al. Jana Pawła II.

  Ale w tegorocznym budżecie pieniędzy na tę inwestycję nie będzie. Miejski Zarząd Dróg i Transportu zamówi tylko dokumentację kładki. Nową dokumentację. Bo po zniszczeniu kładki, wtedy Miejski Zarząd Dróg zaproponował, by nie odbudowywać kładki, za to w jej miejscu postawić konstrukcję, która umożliwi przejazd samochodów dostawczych i osobowych z dzielnicy Tysiąclecie do ścisłego centrum i targowiska przy Wałach Dwernickiego. Omijałyby one tym sposobem zatłoczone trasy tranzytowe.

  Ale przeciwko takiemu rozwiązaniu zaprotestowali mieszkańcy bloków przy al. Jana Pawła II. I ówczesne władze miasta obiecały im kładkę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama