15 sierpnia rozpoczyna się przebudowa dworca PKP w...

  15 sierpnia rozpoczyna się przebudowa dworca PKP w Katowicach

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeśli w piątek na pl. Szewczyka w Katowicach dostaniesz ulotkę, broń Boże jej nie wyrzucaj! Od dokładnej lektury zależy, czy poradzisz sobie w centrum Katowic po 15 sierpnia!
  Tego dnia pl. Szewczyka zostanie zamknięty i ruszą zasadnicze roboty związane z przebudową dworca PKP. Ulotki, które będą rozdawane od tego piątku, to mapy i wskazówki, jak radzić sobie w komunikacyjnym rozgardiaszu, który rozpocznie się w połowie sierpnia. Dowiemy się z nich, gdzie zamiast na pl. Szewczyka zaparkuje autobus linii np. 50, a jeśli po drugiej stronie dworca, to którędy tam dojść, bo na pewno nie przez jego gmach.


  Kampanię informacyjną o zmianach w organizacji komunikacji publicznej oraz ruchu na czas przebudowy dworca PKP szykuje Urząd Miasta, który planuje wydrukować prawie 260 tys. ulotek. W piątek będą rozdawane na pl. Szewczyka, potem dostaniemy je tylko w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rynek lub w informacji PKM na pl. Szewczyka. Mają być też rozdawane w autobusach oraz przez parkingowych w centrum.

  Co wyczytamy z ulotek? Zależy, którą dostaniemy: osobne będą dla kierowców, jak omijać centrum i nie wpakować się w korki, inne dla pasażerów konkretnych linii autobusowych, a jeszcze inne dotyczące centrum przesiadkowego w Brynowie. Szczęście dopisze tym, którzy dostaną ulotki zbiorcze, na których znajdziemy informacje i dla kierowców, i pasażerów komunikacji publicznej i pieszych, tych ma być najwięcej, ale nie wiadomo ile.

  W planach UM ma także montaż na pl. Szewczyka tablic informujących o zmianach. - Intensyfikacja naszych działań nastąpi na dwa tygodnie przed przebudową - zapowiada Jakub Jarząbek z biura prasowego UM w Katowicach.

  Od 15 sierpnia pl. Szewczyka zostanie zamknięty, rozpocznie się m.in. rozbiórka estakady. Nie będą się tu zatrzymywać żadne autobusy. Dla ruchu zamknięta będzie też ul. Dworcowa. Pieszo nie przejdziemy przez dworzec w stronę pl. Andrzeja. Funkcje przejścia między peronami będzie pełniło przejście pod peronem czwartym. Dworzec będzie dostępny tylko od strony pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej. Tu postawiony zostanie dworzec tymczasowy (kasy, punkt informacji kolejowej, toalety). 15 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji komunikacji publicznej.

  Na razie na dworcu trwają prace przygotowawcze do zasadniczych robót. Czyszczone jest przejście pod peronem czwartym, montowane jest tu oświetlenie i wentylacja. Wejście na dworzec od strony pl. OMP zostało wyczyszczone i wymieniono szyby.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo