Sopotnia Wielka: Potrącił i ucieką z miejsca wypadku

  Sopotnia Wielka: Potrącił i ucieką z miejsca wypadku

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Żywca wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce tuż przed północą w miejscowości Sopotnia Wielka. Kierujący terenowym suzuki potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu. Kilka godzin później został zatrzymany.
  Dzisiejszej nocy tuż przez północą w miejscowości Sopotnia Wielka kierowca terenowego suzuki potrącił 19-letniego pieszego. Kierujący terenówką nie zatrzymał się, aby udzielić rannemu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie stanu trzeźwości potrąconego dało wynik 1,4 promila alkoholu w organizmie.

  Kilka godzin później policjanci odnaleźli porzucony w lesie samochód sprawcy. Ustalili właściciela pojazdu, a chwilę później zatrzymali kierowcę i pasażera suzuki - mieszkańców powiatu jędrzejowskiego w wieku 24 i 26 lat. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni byli pijani - mieli w wydychanym powietrzu od 0,5 do ponad 1 promila alkoholu. Jeden z nich przyznał się do kierowania terenówką.

  Obecnie mężczyźni trzeźwieją w żywieckim areszcie. Teraz kierowcę czekają prokuratorskie zarzuty, a finał tej sprawy odbędzie się przed sądem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama