Kto wie, co oznacza skrót CKK Katowice?

  Kto wie, co oznacza skrót CKK Katowice?

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Centrum Kultury Katowice? Pamiętacie co to? Nowa instytucja, powstała z połączenia Górnośląskiego Centrum Kultury i Estrady Śląskiej, oficjalnie pod nową nazwą działa od 1 lipca. Nowej nazwy jeszcze nikt nie kojarzy. W CKK pilnie pracują, aby nas do nie przyzwyczaić.
  Centrum Kultury Katowice, czyli nowa instytucja katowicka instytucja kultury powstała z połączenia Górnośląskiego Centrum Kultury i Estrady Śląskiej pod nową nazwą działa od 1 lipca.

  Na razie zmiany są niewielkie: działa domena internetowa www.ck.art.pl, ale nowa strona będzie gotowa dopiero za około trzy tygodnie, do tego pracownicy posługują się nowymi adresami mailowymi.

  W planach jest więcej nowości. Na gmachu dawnego GCK pojawi się nowa, podświetlona nazwa: Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek oraz tablica informująca o połączeniu dwóch instytucji. Powoli przygotowywane są w budynku przy pl. Sejmu Śląskiego pomieszczenia dla pracowników Estrady, którzy planowo opuszczą dotychczasową siedzibę przy ul.
  Kościuszki. Budynek w Brynowie pozostanie we władaniu CKK, jednak na razie nie wiadomo, co będzie się tam znajdowało Izabela Kosowska-Osman, dyrektor CKK, zapewnia, że przy połączeniu nikt nie straci pracy. W sumie w CKK pracuje 60 osób.

  - Każdy ma przydzielone zadania. Pracy jest sporo, bo przejęliśmy organizację wydarzeń zarówno po GCK, jak i Estradzie, do tego planujemy realizować nowe pomysły. W planach mamy benefisy znanych artystów, w listopadzie Marii Koterbskiej, potem Franciszka Pieczki. Oprócz tego spotkania z ludźmi kultury i sztuki: aktorami, pisarzami, reżyserami, czy na przykład scenografami - opowiada Izabela Kosowska-Osman.
  O fuzji Estrady i GCK zdecydowali w lutym tego roku katowiccy radni, uchwałę podjęli na wniosek władz miasta.

  Połączenie ma według nich przyczynić się do lepszej realizacji przez miasto zadań z zakresu kultury, lepszego funkcjonowania obu instytucji oraz podniesienia rangi i znaczenia miasta Katowice na arenie krajowej i międzynarodowej, a także ma doprowadzić do zintensyfikowania działań zmierzających do uzyskania dla Katowic tytułu "Europejskiej Stolicy Kultury 2016".

  Uchwałę intencyjną w sprawie połączenia radni podjęli już w lipcu 2009 r. Jednak, aby fuzja była możliwa, należało ją jeszcze podać do publicznej wiadomości. Trochę czasu zabrało także opracowanie statutu CKK.
  O tym, że CKK będzie nosiło imię tragicznie zmarłej w katastrofie pod Smoleńskiem wicemarszałek senatu Krystyny Bochenek Rada Miasta zdecydowała pod koniec kwietnia tego roku.

  - Pani senator w tym miejscu organizowała prawie wszystkie swoje Dyktanda, ale również wiele akcji społecznych i charytatywnych - uzasadniała projekt uchwały Krystyna Siejna, wiceprezydent Katowic.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo