Prezydent Rybnika interweniuje w sprawie inwestycji ze...

  Prezydent Rybnika interweniuje w sprawie inwestycji ze środków unijnych

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Interwencja prezydenta Rybnika Adama Fudalego w sprawie zmiany przepisów ustawy o finansach publicznych dotarła do najważniejszych osób w państwie. Rozpoczęła nad nią prace Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego.
  Prezydent Rybnika Adam Fudali zwrócił się do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z interwencją o pilną zmianę art. 243 ustawy o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 roku, który dotyczy nowego wskaźnika obsługi długu jednostek samorządu terytorialnego - niesprawiedliwego dla miast, które jak Rybnik realizują planu rozwoju inwestycyjnego, oparty w znacznej mierze na dofinansowaniu z Unii Europejskiej. W ślad za tym stosowna korespondencja wraz ze stanowiskiem prezydenta Rybnika wysłana została do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, Ministra Finansów i Marszałka Sejmu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama