Ważne
  17-letni złomiarz zginął rażony prądem w Siemianowicach...

  17-letni złomiarz zginął rażony prądem w Siemianowicach Śląskich

  Grzegorz Lisiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Siedemnastoletni mieszkaniec Siemianowic Śląskich zginął porażony prądem, prawdopodobnie usiłując na terenie Huty Jedność SA w likwidacji ukraść kabel elektryczny. Dostał się do rozdzielni, znajdującej się w jednej z hal na terenie zakładu - wszystko wskazuje na to, że poraził go prąd o napięciu 6 tysięcy woltów.
  Jak się dowiedzieliśmy, 17-latek trafił do rozdzielni kanałem kablowym. Rozdzielnia była jednak jednym z niewielu miejsc w tym rejonie huty, które jeszcze działało. Znajdowała się pod napięciem 6 tys. woltów.
  Ciało wyciągali strażacy, na miejscu zjawiły się też inne służby ratownicze, a także policjanci i prokurator. Jak się okazało, zmarły 17-latek był dobrze znany siemianowickiej policji - poszukiwano go między innymi za kradzieże torebek.


  Dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura i Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich. Zarządzona została sekcja zwłok, która powinna wyjaśnić przyczynę śmierci 17-latka - może okazać się, że w rozdzielni powstał łuk elektryczny.

  Jak się okazuje, tego typu wtargnięcia - po złom czy kable elektryczne - na teren zakładu zdarzają się bardzo często. Jak przyznaje Grzegorz Dyrda, likwidator Huty Jedność - co najmniej raz w tygodniu. - Dlatego wielokrotnie prosiliśmy o dodatkowe patrole w rejonie huty - mówi.

  - To plaga - kontynuuje Dyrda. - Wszędzie tam, gdzie była huta czy kopalnia, lub gdzie są kable telekomunikacyjne pojawiają się złodzieje. I to dobrze wyposażeni, na przykład w różne czujniki i detektory metalu. Na nich nie ma sposobu - twierdzi likwidator.

  Z terenu Huty Jedność złodzieje najczęściej wynoszą kable oraz różnego rodzaju złom. A także stalowe elementy - drzwi, włazy i studzienki.

  - Złodzieje czują się bezkarni - uważa Grzegorz Dyrda. - Nawet jeśli nasza ochrona przegania ich z jednego miejsca, to za dwie godziny pojawiają się w kolejnym: jak nie uda się wejść od strony ulicy Piastowskiej, to spróbują od Sienkiewicza. Jak wchodzą? Przez płot. Albo go przeskakują, albo używają drabin. A czasem wręcz go wyłamują, przepychając betonowe przęsła. Drut kolczasty także nie jest dla nich zaporą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama