Będzie dwanaście nowych hot spotów w Katowicach

  Będzie dwanaście nowych hot spotów w Katowicach

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Osiedle Tysiąclecia, Nikisz, stadion GieKSy, Dolina Trzech Stawów, czy lotnisko Muchowiec - tu będziesz mógł serfować po internecie do woli i nie zapłacisz.
  W Katowicach będzie dwanaście nowych hot-spotów, czyli miejsc, gdzie dostęp do internetu jest bezprzewodowy.

  Do końca tego roku, a najpóźniej na początku przyszłego, bezpłatnie do sieci będzie się można podłączyć w parku Kościuszki w okolicach Wieży Spadochronowej, czy na os. Tysiąclecia w okolicach stawu Maroko.

  A to nie koniec, hot-spoty powstaną też na skwerze pomiędzy ul. Radockiego i ul. Łętowskiego, na terenie kempingu przy ul. Murckowskiej 6, na lotnisku Muchowiec przy ul. Francuskiej 180, w Nikiszowcu w filii Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 2, w okolicach kąpieliska przy stawie nr 4 w Dolinie Trzech Stawów, w parku w Bogucicach oraz na stadionie GKS Katowice przy ulicy Bukowej 1.

  Pojawią się też na terenie po kopalni Katowice, darmowy internet będzie dostępny na placach przed mającymi tu powstać Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a także na placu przed nową siedzibą Muzeum Śląskiego.

  Hot-spoty w ramach projektu - Budowa sieci radiowej w paśmie 3.600-3.800 MHz (WiMAX) w Katowicach - zafunduje nam miasto. Koszt projektu to ok. 1,5 mln zł. W tej chwili miejskie są tylko trzy hot-spoty: na rynku, w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rynek oraz w budynku Urzędu Miasta przy ul. Młyńskiej 4. Zamontowany na wniosek urzędu, choć nie zarządzany przez miasto, jest też hot-spot działający na Rondzie im. gen. Jerzego Ziętka.

  - Zanim hot-spoty wifi będą działały, trzeba zbudować szkielet sieci, który obejmie trzy stacje bazowe na Altusie, kościele w Murckach oraz na budynku mieszkalnym przy ul. Radockiego na os. Odrodzenia - opowiada Jerzy Borys z wydziału informatyki UM w Katowicach. Urzędnicy przygotowują właśnie specyfikację istotnych warunków zamówienia i zamierzają w przeciągu kilku tygodni ogłosić przetarg na budowę trzech stacji bazowych.

  W miejscach, w których powstaną hot-spoty, będzie można bezpłatnie i do woli korzystać z internetu. Trzeba mieć tylko własny sprzęt: laptop albo telefon komórkowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   HOT-SPOT w WPKiW

   Mike (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 50

   ... kiedyś działał też hot-spot w WPKiW na łące przy dyrekcji ... ale teraz chyba już nie ... może WARTO BY BYŁO "oHOT-SPOTOWAĆ" też znowu Park ???!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama