Chorzów: Parkingi za esemesa

  Chorzów: Parkingi za esemesa

  mo

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie są już przygotowani do wprowadzenia systemu płacenia za parkowanie w centrum miasta esemesem. Taką możliwość możemy już mieć od poniedziałku.
  System ma ułatwić kierowcom dokonywanie płatności. Po pierwsze nie trzeba będzie się fatygować do parkomatu, po drugie - nie trzeba będzie kupować minut parkowania "na zapas", ponieważ będziemy mogli płacić za realny czas parkowania.

  Aby skorzystać z tego systemu, trzeba się zalogować na odpowiedniej stronie w internecie oraz założyć konto w jednym z banków. Na to konto należy przelać pieniądze, z których potem będziemy płacić za parking. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie www.smsparking.pl.
  Po zaparkowaniu auta, czy to w droższej, czy tańszej strefie parkingowej Chorzowa, trzeba będzie wysłać esemesa z informacją w jakim mieście i jakiej strefie rozpoczynamy parkowanie. Wyjeżdżając wysyłamy kolejnego esemesa.

  System ma jeden istotny minus: każdy esemes kosztuje 20 groszy. Przez to płacenie przez esemesy będzie się kalkulowało tylko osobom przyjeżdżającym do naszego miasta na dłużej.

  Ten sam system działa w kilku innych miastach Polski: Warszawie, Włocławku, Gdyni, Częstochowie, Białymstoku, Chełmnie, Świnoujściu i Sopocie. Mając esemesowe konto, będziemy mogli opłacać parkingi także w tych miastach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama