Ważne
  Katowice: Zatrzymanie złodziei samochodów. Siedzi już 18...

  Katowice: Zatrzymanie złodziei samochodów. Siedzi już 18 osób

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach zatrzymali kolejne 4 osoby podejrzane o kradzieże pojazdów i paserstwo. Przestępcy działali kilka lat na terenie południowej Polski. W sprawie zatrzymano dotychczas 18 osób.
  W ręce stróżów prawa wpadło kolejnych 4 mężczyzn w wieku od 33 do 48 lat, pochodzących z. Siemianowic Śląskich, Wojkowic oraz Myszkowa. Grupa działała od kilku lat na terenie Śląska i południowej Polski. W tym czasie jej członkowie dokonali kilkuset przestępstw. Między innymi: kradzieży pojazdów, włamań do obiektów handlowych i usługowych, rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi, paserstwa oraz innych przestępstw przeciwko mieniu i dokumentom.

  Ostatnio zatrzymanym mężczyznom przedstawiono łącznie 45 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i paserstwa. Wobec dwójki mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10.000 złotych. Natomiast dwaj pozostali zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien mienie ruchome należące do podejrzanych w postaci trzech samochodów i pieniądze w łącznej kwocie 118 tysięcy złotych.

  W całej sprawie zatrzymano dotychczas 18 osób, którym łącznie przedstawiono 1532 zarzuty. Za te przestępstwa zatrzymani mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama