Etatowy mistrz Kawa

Redakcja
Sebastian Kawa zdobył w słowackiej Prievidzy złoty medal szybowcowych mistrzostw świata w klasie standard.

W rozegranej w sobotę ostatniej, 11. konkurencji mistrzostw pilot Aeroklubu Bielsko-Bialskiego był dziewiąty, ale utrzymał pozycję lidera dzięki bardzo dużej przewadze punktowej, jaką miał nad rywalami.
Kawa uzyskał łącznie 8.547 pkt. Srebrny medal wywalczył najlepszy w ostatniej konkurencji Niemiec Mario Kessling - 8.466 pkt, a brązowy jego rodak Michael Buchthal - 8.417 pkt. Wszyscy medaliści latali na niemieckich szybowcach Discus 2a produkowanych od 1998 roku.

Polski mistrz świata jest z zawodu lekarzem. Swój pierwszy złoty medal zdobył w 2003 roku. Kawa we wszystkich swoich startach od tego czasu zwyciężył zarówno w mistrzostwach świata, jak i Europy. Dzięki tym sukcesom jest na pierwszym miejscu w światowym rankingu pilotów FAI. TOK/PAP