Wojewoda śląski apeluje o rozwagę nad wodą

  Wojewoda śląski apeluje o rozwagę nad wodą

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk wystosował apel do wszystkich osób przebywających nad wodą o rozwagę. Poniżej pełna treść apelu.
  Wypoczynek wakacyjny jest często związany z pobytem nad wodą, która nawet pozornie spokojna może być niebezpieczna. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności, lekceważenia przepisów, a przede wszystkim kąpieli w niestrzeżonych miejscach.

  Dlatego apeluję o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas letnich zabaw nad wodą. Przestrzeganie kilku reguł prawidłowego postępowania umożliwi bezpieczne korzystanie z tej atrakcyjnej formy wypoczynku.

  Należy pamiętać, że podstawową zasadą bezpieczeństwa jest korzystanie z kąpielisk strzeżonych. Wywieszona biała flaga jest znakiem umożliwiającym kąpiel, natomiast czerwona sygnalizuje całkowity zakaz korzystania z kąpieliska.

  Rodzice nie zapominajcie o sprawowaniu odpowiedniej opieki nad swoimi pociechami. Dzieci do lat 7 powinny przebywać na terenie kąpieliska, basenu i innych akwenów tylko pod opieką osoby dorosłej.
  Podczas pobytu na d wodą zwracajcie uwagę na innych - ktoś może potrzebować Waszej pomocy. W razie niebezpieczeństwa wezwijcie ratowników WOPR lub inne osoby.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama