Pielgrzymka w 10. rocznicę Fundacji Dzieło Nowego...

  Pielgrzymka w 10. rocznicę Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

  JS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Częstochowie rozpoczęła się czterodniowa pielgrzymka na Jasną Górę 2300 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Konferencji Episkopatu Polski.
  Fundacja Konferencji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

  Idea powołania Fundacji narodziła się po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1999 r., podczas której Papież szczególnie mocno podkreślał konieczność solidarności z potrzebującymi.


  Program ten, rozpoczęty w 2000 roku, obecnie obejmujący pomocą 2300 osób z całej Polski, nazywany jest żywym pomnikiem wznoszonym Janowi Pawłowi II.

  Fundusz stypendialny każdorazowo składa się z ofiar ludzi dobrej woli: corocznie organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem Dzielmy się miłością podczas obchodów Dnia Papieskiego. Zebrane w tym dniu środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji. Podstawową formą pomocy jest przyznawanie stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Pomoc stypendialna skierowana jest do osób mieszkających w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, dobrze się uczących, a źle sytuowanych.

  Poza fundowaniem stypendiów, wszystkich stypendystów obejmujemy też programem formacyjnym - zapraszamy ich co roku do udziału w obozie integracyjno-formacyjnym, mającym na celu zapoznawanie ich z historią i kulturą Polski, kształtowanie postaw obywatelskich, patriotycznych i chrześcijańskich, przekazanie wiedzy w praktycznych obszarach współczesnego życia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama