Ważne
  4 cudzoziemców zatrzymanych za naruszenie przepisów w...

  4 cudzoziemców zatrzymanych za naruszenie przepisów w Cieszynie

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w miniony weekend trzech obywateli Ukrainy i jednego obywatela Egiptu, którzy naruszyli przepisy w zakresie pobytu w Polsce i przekraczania granic wewnętrznych UE.
  W niedzielę - 18 lipca, w wyniku kontroli ukraińskiego autobusu rejsowego relacji Czechy - Ukraina funkcjonariusze z mobilnego patrolu Straży Granicznej ujawnili nielegalny pobyt w Polsce 46-letniego obywatela Ukrainy. Legitymujący się paszportem mężczyzna, nie posiadał polskiej wizy uprawniającej do pobytu w naszym kraju. Jadąc autobusem cudzoziemiec dopuścił się przekroczenia czesko-polskiej granicy wbrew przepisom.


  W sobotę - 17 lipca, funkcjonariusze ujawnili naruszenie przepisów przez 36-letniego obywatela Ukrainy i 26-letniego obywatela Egiptu. Obaj cudzoziemcy byli pasażerami kontrolowanego polskiego autobusu rejsowego jadącego z Polski do Francji i obaj usiłowali wyjechać z Polski mimo, że nie mieli dokumentów uprawniających do przekroczenia polsko-czeskiej granicy i pobytu na terenie innych państw strefy Schengen. Egipcjanin legitymował się wydanym przez polskie władze tymczasowym zaświadczeniem tożsamości cudzoziemca uprawniającym do pobytu wyłącznie w Polsce. Ukrainiec posiadał natomiast paszport z polską wizą, która nie uprawnia do podróżowania po innych krajach. Ponadto okazało się, że dwa dni wcześniej wiza utraciła swą ważność, a więc również pobyt cudzoziemca w Polsce jest nielegalny.

  W miniony piątek - 16 lipca, w godzinach wieczornych, funkcjonariusze ujawnili naruszenie przepisów i usiłowanie nielegalnego wyjazdu z Polski przez 45-letniego Ukraińca poruszającego się prywatnym samochodem. Cudzoziemiec legitymujący się paszportem i stosownym zezwoleniem wjechał z Ukrainy na terytorium Polski w ramach tzw. małego ruchu granicznego uprawniającego do pobytu wyłącznie w ściśle określonym obszarze przygranicznym. Tym zasadom mężczyzna nie podporządkował się i nie dość, że przemieścił się w głąb Polski, to jeszcze usiłował wyjechać do Czech i dalej do Włoch, w celu podjęcia tam pracy zarobkowej - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu ppłk SG Cezary Zaborski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama