W Katowicach startuje akcja Weekend bez ofiar

  W Katowicach startuje akcja Weekend bez ofiar

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa Weekend bez Ofiar to ogólnopolska akcja podnosząca wiedzę i świadomość użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa. Dzisiaj akcja rozpoczyna się w Katowicach konferencją, a w miejscowościach wypoczynkowych staną banery informacyjne.
  Akcja skupia się zarówno na edukowaniu jak i na tworzeniu społeczności osób dbających o bezpieczeństwo na drogach. Pomocne w tym będą zarówno materiały edukacyjne, akcja przeprowadzana na Facebooku, specjalne naklejki na samochody czy rowery, a także pikniki edukacyjne organizowane w Warszawie, Łodzi i Kołobrzegu.

  Dodatkowo, by ćwiczyć umiejętność współdziałania w sytuacjach kryzysowych, służby drogowe, policja, straż pożarna i ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wezmą udział w symulacji karambolu na autostradzie. Akcja zostanie zorganizowana 7 sierpnia br. w Strykowie na autostradzie A2 pod Łodzią. To pierwsze ćwiczenia na taką skalę w naszym kraju!

  Na drogach województwa śląskiego prowadzących do miejscowości turystycznych ustawione zostaną banery informacyjne.

  Organizatorem akcji jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a partnerami Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama