Ważne
  Weekend bez ofiar - apel drogowców o bezpieczną jazdę

  Weekend bez ofiar - apel drogowców o bezpieczną jazdę

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wybierasz się w podróż samochodem między 6 a 8 sierpnia? Masz szansę sprawniej omijać korki i skuteczniej szukać alternatywnych tras przejazdu! Drogowcy na ten jeden weekend uruchomią system informacji SMS-owej.
  - To nie będzie kopia mapy remontów, którą można znaleźć na naszej stronie internetowej. Tamte utrudnienia wynikają z przyjętego wcześniej harmonogramu i kierowca może się o nich dowiedzieć przed wyruszeniem w podróż. Teraz natomiast chcemy dostarczyć mu informacji o utrudnieniach, wynikających z bieżącego rozwoju sytuacji na drodze - tłumaczy Wojciech Gierasimiuk z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Aby skorzystać z systemu wystarczy wysłać SMS pod numer 70567, wpisując do niego kody województw przez które planujemy jechać (śląskie ma kod SL, pozostałe można znaleźć na stronie www.weekendbezofiar.pl). W jednym SMS-ie możemy zapytać o sytuację na drogach maksymalnie trzech województw. Całe przedsięwzięcie stanowi część zakrojonej na szeroką skalę kampanii pod nazwą Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa "Weekend bez ofiar". Drogowcy wspólnie z policją, strażą pożarną, ratownikami oraz Inspektoratem Transportu Drogowego zamierzają na półmetku wakacji zaapelować do kierowców o ostrożną jazdę. Udzielą im też kilku praktycznych rad (np. jak efektywnie wypoczywać podczas długiej podróży), które pozwolą bezpieczniej dotrzeć samochodem do celu.

  - Chcemy, aby bezpieczna jazda stała się trendy. By powodem do dumy nie był fakt przejazdu nad morze w jakimś wyśrubowanym czasie, co jest nierealne bez złamania wszelkich zasad bezpieczeństwa, lecz właśnie taka jazda, która nie stwarza zagrożenia dla użytkowników drogi - argumentuje Gierasimiuk.

  W ramach akcji odbędzie się cykl pikników edukacyjnych (w Łodzi, Warszawie i Kołobrzegu). 7 sierpnia na autostradzie A2 w rejonie Strykowa przeprowadzona zostanie też symulacja karambolu z udziałem ponad 20 samochodów. Informacje i materiały wideo trafią też na stronę internetową kampanii. W naszym regionie do przypomnienia kierowcom zasad bezpiecznej jazdy będą musiały wystarczyć ustawione przy drogach billboardy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama