Wysyp książek o Krzyżakach

  Wysyp książek o Krzyżakach

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jacek Komuda, "Krzyżacka zawierucha", wyd. Fabryka Słów, str. 232, cena 27,90 zł
  1/6
  przejdź do galerii

  Jacek Komuda, "Krzyżacka zawierucha", wyd. Fabryka Słów, str. 232, cena 27,90 zł

  Największa tajemnica zakonu
  Kulisy wielkiej bitwy i wydarzenia, które do niej doprowadziły w monumentalnej powieści "Przyłbice i kaptury. Nagie ostrza" pokazuje Kazimierz Korkozowicz.

  Akcja jego książki zaczyna się w 1408 r. Książę Witold - brat stryjeczny króla Polski i wielki książę litewski - zbiera wojska do ostatecznej rozprawy ze znienawidzonymi Krzyżakami. Po drugiej stronie granicy także trwają zbrojenia i poszukiwania sojuszników. Zakon ściąga rycerstwo z całej Europy, licząc na ostateczne zwycięstwo nad poganami i sprzymierzonymi z nimi Polakami. Za kulisami wielkiej polityki, tajemniczy ludzie w kapturach infiltrują wrogie miasta i zamki. Każda ze stron pragnie uzyskać jakąkolwiek przewagę nad przeciwnikiem, by podczas walnej bitwy odnieść zwycięstwo, które zmieni bieg historii.

  Robert Borkowski umieścił akcję swojego "Serca zakonu" w czasach tuż po bitwie pod Grunwaldem, zajmując się nie mniej ciekawymi wydarzeniami związanymi z obroną zamku w Malborku, i to od strony rycerzy Zakonu Najświętszej Marii Panny.

  Gdy po wielkiej wygranej na polach Grunwaldu wojska polsko-litewskie mają wolną drogę do Malborka, na załogę zamku pada blady strach. Nie dość, że grozi jej oblężenie, to w obrębie zamkowych murów zawiązuje się spisek przeciw władzy i zaczynają ginąć ludzie.

  Eberhard von Hohendorf, któremu polecona została obrona zamku, staje w obliczu niewyobrażalnego wcześniej zagrożenia, a dodatkowo musi strzec największej tajemnicy Zakonu, która nie może wpaść w ręce wroga.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama