O wyższości kolejek nad innymi formami bytu

  O wyższości kolejek nad innymi formami bytu

  Adam Daszewski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trudno w to uwierzyć, ale dożyliśmy czasów, kiedy przedstawiciele nieco dojrzalszego pokolenia, zaczęli z sentymentem wspominać kolejki.
  Kolejki były nieodłącznym elementem epoki minionej. Jednoczyły naród wokół sklepów, dawały poczucie więzi, pomagały tworzyć nowe znajomości i przyjaźnie. My, dawni kolejkowicze zapominamy powoli w co wrastały nam w nich nogi oraz spuszczamy zasłonę milczenia na całą prawdę o chorobach zawodowych (żylaki, odciski, latem udary słoneczne, zimą odmrożenia i grypy). Pamiętamy siłę kolejkowej wspólnoty.
  Całe szczęście, że pozostały u nas relikty wspomnianej epoki minionej. Zapomnieliśmy mianowicie o prywatyzacji paru dziedzin naszego życia i tam kolejki trwają , a nawet mają się świetnie.
  Zdrowe siły narodu są nawet zdania, że prywatyzować nie należy, tylko zorganizować cud, w wyniku którego będziemy przystojni, bogaci i niechorujący
  Wystarczy wybrać się na dowolny dworzec PKP (na którym jeszcze są kasy) i już sobie można postać. A nawet trzeba, jeśli marzy się o bilecie. I to nie tylko teraz - w sezonie- ale przez okrągły rok. Te kolejki będą się jednak kurczyć wraz ze stopniową likwidacją polskich kolei. Biorące się za łby spółki wydzierają sobie resztki pieniędzy, a pociągów ubywa. Kurczą się nawet tory, co podczas letnich upałów jest zaskakujące. Wprawdzie cała operacja przebiega tylko na papierze (strona 4), ale efekty będą wymierne nawet dla naszych kieszeni. No i co za radość, że wszędzie mamy bliżej.

  Z punktu widzenia kolei niepokojące mogłoby być wprawdzie, że średnia prędkość naszych wolnociągów jeszcze spadnie, bo trasa krótsza, a czas ten sam. Albo i dłuższy, wszak powódź była niedawno. Ale nie wydaje się by skamielinę z PRL-u cokolwiek mogło jeszcze zaniepokoić.

  Tak więc podsumowując - kolejki dworcowe perspektyw nie mają, gdyż znikną wraz z dworcami , torami i pociągami.
  Bogu dzięki, nie sprywatyzowaliśmy też służby zdrowia. Zamiast więc płacić i mieć dobrą opiekę, płacimy i mamy... kolejki. Co poniektóre (zdrowe) siły narodu są nawet zdania, że prywatyzować nie należy, tylko zorganizować cud, w wyniku którego wszyscy będziemy młodzi, przystojni, bogaci i niechorujący.

  Oczywiście pod pojęciem "wszyscy" kryją się wyłącznie wierzący w cuda zwolennicy doktryny głoszącej, że bogatym trzeba zabrać, bo to złodzieje, a biednym dać, bo dobrze głosowali. Pozostali "wszyscy" powinni wymrzeć i nie drażnić miłośników tezy o jednakowych żołądkach.

  Tak czy inaczej kolejki w służbie zdrowia mamy gigantyczne. Już nie na kilometry, ale na lata. Teraz będziemy je skracać wykreślając z nich martwe dusze (niektóre niestety w dosłownym tego słowa znaczeniu). Oczywiście nie wyleczymy w ten sposób darmowej służby zdrowia, ale jaka to frajda dowiedzieć się, że na endoprotezę czekać trzeba tylko rok (a nie trzy).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O wyższości kolejek

   andowc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Kolejki by/ły dobre,- ludzie nie my/śleli o "pierdo/łach" jak dzisiaj (pracodawca pozwala/l stac w kolejkach, ZOMO nie "pa/owa/o" kolejkowicz/w.
   Dzisiaj bez "kolejek" (cz/owiek,cz/owiekowi...rozwiń całość

   Kolejki by/ły dobre,- ludzie nie my/śleli o "pierdo/łach" jak dzisiaj (pracodawca pozwala/l stac w kolejkach, ZOMO nie "pa/owa/o" kolejkowicz/w.
   Dzisiaj bez "kolejek" (cz/owiek,cz/owiekowi wilkiem) dobrobyt dla tych co stworzyli "Konstytucje"- na obraz i podobienstwo Swoje (zasrane Elity PRL,RP i inni miesza/nce).
   Rozbili "spo/ecze/nstwo" na drobny mak (posra/nce), jak Zyd/ow po calym swiecie.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama