W Rybniku strażnicy ujawnili bombę ekologiczną

  W Rybniku strażnicy ujawnili bombę ekologiczną

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zapchane czarną mazią studzienki kanalizacyjne, wszechobecny smród i gigantyczne plamy oleju, którego gleba nie była już w stanie wchłonąć - taki widok zastali strażnicy miejscy, którzy pojawili się na posesji przy ulicy Pod Lasem, należącej do jednej z rybnickich firm.
  W środę kontrolę w siedzibie firmy przeprowadzili pracownicy Wydziału Ekologii Urzędu Miasta w Rybniku. To oni zdecydują teraz, jaką karę wymierzyć przedsiębiorstwu, które zanieczyściło środowisko. Firma zapłacić może nawet kilka tysięcy złotych kary.
  Na terenie firmy strażnicy miejscy znaleźli 50 źle zabezpieczonych beczek z olejem
  O tym, że firma w niedozwolony sposób pozbywa się oleju maszynowego, strażników miejskich zaalarmowali mieszkańcy okolicznych domów.


  - Na miejsce udał się patrol. To co strażnicy zobaczyli, przeszło ich wyobrażenie. Z ziemi, po której chodzili na terenie firmy, dosłownie wydobywała się czarna, mazista ciecz - mówi Dawid Błatoń, rzecznik rybnickiej Straży Miejskiej.

  Strażnicy natychmiast wezwali straż pożarną, która miała ocenić, czy nie doszło do skażenia terenu.
  - Znaleźliśmy 50 beczek. W każdej z nich znajdowało się około 200 litrów oleju maszynowego. Część beczek znajdowała się tuż obok jednego z budynków, kolejne w betonowym zbiorniku. Nie były one zabezpieczone i w efekcie olej wyciekał do gleby. Zanieczyszczone zostało około 30 metrów kwadratowych terenu - mówi Wojciech Rduch z rybnickiej straży pożarnej. - Sporządziliśmy protokół z zaleceniem przywrócenia gleby do stanu sprzed jej skażenia - dodaje.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama