Ważne
  W Skoczowie 40 rodzin dostanie mieszkania

  W Skoczowie 40 rodzin dostanie mieszkania

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  40 rodzin znajdzie swoje miejsce w budynku socjalnym przy ul. Bielskiej w Skoczowie. W środę budynek oficjalnie został otwarty, a nowi lokatorzy mogli obejrzeć swoje mieszkania.
  Przed wejściem każdy dostał kwiat od burmistrz Janiny Żagan. - Czekałem rok na to mieszkanie - nie krył emocji Edward Zachodny. - Dostałem je z pomocy społecznej. Zwykle ludzie czekają po trzy, cztery lata. Ale ja nie miałem gdzie mieszkać, a mam emeryturę i jestem niezależny - mówił.

  W budynku przy ul. Bielskiej najwięcej jest mieszkań jedno- i dwuosobowych, dla których zaprojektowano powierzchnię od 17 do 18 metrów kwadratowych.
  Są to pokoje z aneksem kuchennym i łazienką. Dwa z tych lokali zostaną przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Są także mieszkania trzy- i czteroosobowe. Większe mieszkania są dla czterech osób - mają dwa pokoje i łazienkę, w sumie nieco ponad 26 metrów kwadratowych.

  - To budynek z mieszkaniami przeznaczonymi głównie dla małych rodzin. Takich w kolejce oczekujących na mieszkanie jest w naszej gminie najwięcej - przyznał Andrzej Szewczyk, dyrektor Zarządu Budynków Miejskich w Skoczowie.

  Każde mieszkanie wyposażone jest w kuchnię elektryczną, w łazienkach znajdują się prysznice. Wszystkie mają też elektryczne ogrzewanie. Budynek ma instalację solarną.

  Co ciekawe, w domu przy ul. Bielskiej znajduje się pięć mieszkań chronionych (mają alarm i ochronę) - to pierwsza taka inicjatywa w powiecie.

  Obok budynku socjalnego w przyszłości znajdzie się także plac zabaw dla dzieci, zostanie też posadzona zieleń.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama