Katowice, Bytom: Silesia - Film oraz Opera Śląska mają...

  Katowice, Bytom: Silesia - Film oraz Opera Śląska mają nowych wicedyrektorów

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Zarząd Województwa Śląskiego powołał Annę Szramę na stanowisko zastępcy dyrektora Instytucji Filmowej Silesia-Film w Katowicach oraz Tadeusza Leśniczaka na stanowisko zastępcy dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu.
  Anna Szrama jest filmoznawcą. W swej karierze zawodowej była związana m.in. z działami filmowymi portali internetowych "Opcje" i "artPAPIER", współpracowała także z magazynem Kulturalnym "Opcje" w Katowicach. Była także wykładowcą na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Od 2004 roku pracuje w Instytucji Filmowej "Silesia-Film" kierując m.in. działem kin, a następnie promocji i programowania kin.


  Obecnie będzie odpowiedzialna za sprawy programowe instytucji.

  Tadeusz Leśniczak odpowiadał będzie w Operze za sprawy administracyjno-techniczne. Nowy wicedyrektor jest doktorem sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyki. Był śpiewakiem-solistą w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a następnie - od 1980 roku - w Operze Śląskiej w Bytomiu. Od 1990 jest adiunktem w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Pracował także z sukcesami jako menedżer i szkoleniowiec regionalny w Commercial Union Polska.

  Nowi wicedyrektorzy zostali powołani w drodze konkursu. Pracę na tym stanowisku będą wykonywać od 1 sierpnia b.r. do 31 lipca 2012.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama