Świadkowie Jehowy w Sosnowcu

Świadkowie Jehowy w Sosnowcu

Magdalena Nowacka

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

W piątek o godzinie dziewiątej w Centrum Kongresowym przy ul. Mikołajczyka rozpocznie się trzydniowy kongres świadków Jehowy. Organizatorzy spodziewają się nawet ponad siedmiu tysięcy wyznawców z regionu.
Poza członkami 24 zborów z Sosnowca, będą osoby z Będzina, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Siewierza, Myszkowa, Częstochowy, Kłobucka i Włoszczowy. W tym miejscu spotykają się regularnie od jedenastu lat. Chociaż kongresy odbywają się w całej Polsce i na świecie, to centrum w Sosnowcu jest wyjątkowe. Zapewnia bowiem zadaszone miejsca dla 9,5 tysiąca ludzi. Drugie takie znajduje się jedynie we Włoszech. Mimo deklarowanej tak wielkiej ilości uczestników kongresu, organizatorzy zapewniają, że problemów z ruchem w mieście być nie powinno.
Część osób przyjeżdża autokarami, część prywatnymi samochodami
- Organizacja przyjazdów trwa od kilku tygodni.
Część osób przyjeżdża autokarami, część komunikacją miejską czy prywatnymi samochodami. Zachęcamy do przyjazdu autokarami, bo to też zmniejsza nagromadzenie ruchu. Pierwsze osoby przyjeżdżają już o siódmej rano. Przez centrum miasta pojadą głównie sosnowiczanie, natomiast osoby z Myszkowa, Zawiercia czy Częstochowy jadą od strony Jaworzna drogą S1. Jedyne nasilenie ruchu może być po godzinie 17, kiedy program się kończy i wszyscy wyjeżdżają w miarę jednocześnie - zapewnia Piotr Niciak, rzecznik prasowy świadków Jehowy. Do tak wielkiego zgromadzenia w mieście przygotowuje się również policja.

- Otrzymaliśmy pismo organizatorów o zjeździe religijnym. Mamy już jednak doświadczenie z poprzednich lat i wiemy, że organizator doskonale sobie tu radzi. Oczywiście, w razie potrzeby rozładowania korków, mamy przygotowane patrole - zapewnia Hanna Michta, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo