PZPN kontra kibice

  PZPN kontra kibice

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piłkarska centrala ma dość krytyki pod swoim adresem i pozwała do sądu fanów zrzeszonych wokół strony www.koniecpzpn.pl
  W e wtorek przed Sądem Okręgowym w Łodzi odbyła się pierwsza rozprawa. Następne zostały bezterminowo odroczone, bo wcześniej sąd chce przesłuchać kilkunastu świadków. Większość z nich, w drodze pomocy sądowej, odpowiadać będzie na pytania przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w Warszawie, bo tam na co dzień mieszkają i pracują. PZPN domaga się od pozwanych przedstawicieli Stowarzyszenia Obrońców i Sympatyków dla Polskiej Piłki, którzy są właścicielem strony www.koniecpzpn.pl oraz właścicieli serwera, na którym jest ona umieszczona, wpłacenia 80 tys. zł na piłkarską reprezentację Polski bezdomnych oraz opublikowania przeprosin na internetowych stronach PZPN i stowarzyszenia.


  - To nie jest sprawa przeciwko kibicom piłkarskim. To jest sprawa przeciwko sześciu osobom, które mimo naszego wcześniejszego wezwania nie wypełniły swoich prawnych obowiązków. Na tej stronie naruszone zostało nasze dobre imię, bo w zamieszczonych tam wpisach obrażano działaczy związku, a zastrzeżone logo PZPN było tam bezprawnie używane - powiedziała rzeczniczka prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska.

  Pełnomocnik pozwanych Anna Szczepaniak przed rozpoczęciem rozprawy wnioskowała o oddalenie powództwa uważając je za bezzasadne, gdyż nie można naruszyć dóbr osobistych związku, bo one... nie istnieją.

  - Wpisanie do internetowej wyszukiwarki hasła "PZPN" powoduje wyświetlenie ok. 366 tys. publikacji, w których piłkarski związek jest zestawiony m.in. ze słowami "korupcja, afera, skandal". Nie ma drugiego takiego podmiotu w Polsce, który kojarzyłby się z równie negatywnymi opiniami i publikacjami - stwierdziła Szczepaniak dodając, że nie doszło też do niezgodnego z prawem użycia nazwy i logo PZPN, bowiem o naruszeniu znaku towarowego można mówić tylko w przypadku przynoszącej korzyści działalności gospodarczej, a takiej pozwani nie prowadzili.

  Na pierwszej rozprawie pojawiło się pięć z sześciu pozwanych przez PZPN osób, natomiast związek reprezentował jedynie pełnomocnicy prawni.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama