Ważne
  Parada Miłości okazała się pułapką śmierci

  Parada Miłości okazała się pułapką śmierci

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Co najmniej 19 osób zostało zadeptanych na śmierć, 342 odniosło obrażenia podczas Love Parade w Niemczech. Media mówią o fatalnej organizacji imprezy dla rekordowej liczby 1,4 mln uczestników. Kolejnych Love Parade w Niemczech już nie będzie.
  Duisburg. Największa impreza tej dekady. Ponad milion spragnionych mocnych wrażeń uczestników. Jednak ostatnia Love Parade, zamiast być świętem miłości, zmieniła się w koszmar. Co najmniej 19 osób zginęło zadeptanych na śmierć. Ponad 340 odniosło obrażenia - niektórzy bardzo ciężkie - usiłując wyrwać się z piekła. Do niedzielnego popołudnia zidentyfikowano 18 ofiar. Wśród nich było siedmioro obcokrajowców - obywateli Włoch, Holandii, Australii, Chin, Bośni i Hiszpanii.


  W sobotę wieczorem, gdy nieustannie jeszcze rozbrzmiewały potężne basowe rytmy, policja wciąż starała się reanimować najciężej stratowanych i pomoc dziesiątkom innym rannym. - Wszędzie na ziemi leżeli ranni ludzie. Tak pewnie musi wyglądać pole bitwy - mówił jeden z naocznych świadków tragedii wiadomościom telewizji NTV.

  Wydawało się, że tłum rozsadzi ściany tunelu

  Ogromna impreza miała zakończyć się na opuszczonym terenie przylegającym do starej stacji kolei towarowej. Uczestników do położonego blisko Düsseldorfu Duisburga zwoziło niemal 700 specjalnych składów pociągowych. Ostatnia Love Parade miała miejsce w Berlinie. Sobotnia miała przyćmić poprzednią. Setki tysięcy skąpo odzianych imprezowiczów przy ogłuszających dźwiękach muzyki techno przeszły przez miasto. Kulminacja fety odbywała się na terenie starego dworca towarowego.

  Inaczej jednak niż podczas imprezy w Berlinie w Duisburgu tłum nie miał żadnej możliwości rozlania się po okolicznym parku. Uczestnicy zaczęli docierać na miejsce mniej więcej w tym samym czasie w sobotę wczesnym wieczorem. Większość musiała w tym celu przejść przez stary tunel. Nagle okazało się, że jest on tak niemiłosiernie zatłoczony, że zdawało się, iż tłum rozsadzi ściany.
  1 3 4 5 »

  Czytaj także

   Komentarze (22)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   parada miłosci

   folkaka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 28

   Jezus Cię kocha taką jaką jaką jesteś - obrzydliwą zasraną Folkatko !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   parada miłosci

   folkaka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 32

   Taki wstrętny ohydny obrzydliwiec jak ja - Folkatka jest stracony i będzie na wieki potępiony.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   parada milosci zakochanych

   babs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 27

   wy mylice dwa pojecia to nie jest parad gejow lesbijek
   tojest parada milosci
   a pozatym wescie sie opanujcie z wpisami troche koltory

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wiedzialem ze jestem

   zibi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 33

   gejem, wale swoja babe dziennie i ciagle mi sie chce. Tez tam bylem homos nie widzialem zadnych, cos sie pani Barbara P. chyba popieprzylo w malej glowce

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmierć na paradzie pederastów, zboczeńców, sodomitów i idiotów.!!!

   Barbara P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 25

   Dantejskie sceny na paradzie pederastów, sodomitów po nowemu homoseksualistów w Duisburgu. Jej uczestnicy odurzeni alkoholem i narkotykami tratowali się w przypływie paniki. 19 ofiar śmiertelnych,...rozwiń całość

   Dantejskie sceny na paradzie pederastów, sodomitów po nowemu homoseksualistów w Duisburgu. Jej uczestnicy odurzeni alkoholem i narkotykami tratowali się w przypływie paniki. 19 ofiar śmiertelnych, 342 osoby ranne, w tym ciężko – to bilans Love Parade (parady homoseksualistów) w niemieckim Duisburgu. Organizatorzy nie poczuwają się do odpowiedzialności. Więcej tego typu parad w tym mieście ma już nie być. W okolicach tunelu prowadzącego na główny plac, gdzie odbywał się, show, doszło (ciągle z niewyjaśnionych przyczyn) do wybuchu paniki wśród olbrzymiej masy ludzi. Pod koniec imprezy, przed godz. 18.00, tunel stał się, wąskim gardłem, w tym czasie tysiące ludzi usiłowało dostać się jeszcze na teren parady, a jednocześnie wielu jej uczestników zaczęło kierować się do wyjść. Na miejscu zginęło 16 osób, a kilkaset zostało rannych, w tym ciężko. Jak poinformował w niedzielę na konferencji prasowej szef duisburskiej policji Detlef von Schmeling, wśród śmiertelnych ofiar tragedii są także obcokrajowcy: Holendrzy, Australijczycy, Chińczycy i Włosi. Według dotychczasowych informacji, nie ma obywateli Polski. Pracownik konsulatu w Kolonii Kazimierz Fordon poinformował, że konsulat pozostaje w kontakcie z policją w Duisburgu na wypadek, gdyby wśród ofiar zidentyfikowano obywateli polskich. Z policyjnych danych wynika, że ranne zostały co najmniej 342 osoby. Jak na razie nie ma winnych( i nie będzie). Szef policji nie odniósł się do stwierdzenia, że zawiodła cała koncepcja zabezpieczania parady. Detlef von Schmeling poinformował, że prokuratura prowadzi już śledztwo w tej sprawie. Władze miasta przekazały policji na potrzeby śledztwa wszystkie dokumenty dotyczące organizacji imprezy. Dziennikarze zwracali uwagę, że w czasie, gdy w jednej części miasta uczestnicy gejowskiej imprezy tratowali się nawzajem, kilkaset metrów dalej trwała „zabawa” – nikt jej nie przerwał. Jak zeznają świadkowie, jeszcze pół godziny przed wybuchem paniki do policji docierały sygnały o trudnej sytuacji w tunelu, nieprzygotowanym do przyjęcia takiej masy ludzi. Niemieccy reporterzy nie ukrywali, że skuteczną akcję ratowniczą uniemożliwiła agresja uczestników parady, upojonych alkoholem i odurzonych narkotykami, wobec których służby porządkowe były prawie bezradne. Organizator Love Parade Rainer Scheller nie miał wiele do powiedzenia na temat odpowiedzialności za ten stan rzeczy, ograniczając się jedynie do wyrażenia ubolewania i współczucia. Jednak podał jedną ważną informację, że parady w Niemczech już więcej nie będzie. Padają też pytania o organizowanie tego typu imprez w ogóle. A już za kilka dni rozpoczyna się (także szeroko reklamowany) tzw. Christopher Street Day w Hamburgu, gdzie organizatorzy również spodziewają się ogromnej liczby uczestników. Polskojęzyczne massmedia z z pedrylskiej, sodomickiej Love Parade zrobiły nagle festiwal muzyki techno. Ciekawe, prawda?
   Przykład: http://wiadomosci.wp.pl/gid,12505362,title,Tragedia-na-Love-Parade,gpage,9,img,12505401,galeria.html
   Waldemar Maszewski, Hamburgzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy Palikot już rozesław dowcipne

   ????????? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 36

   SMSy? Czy qbuś ułożył już prześmiewczą piosenkę o którejś z ofiar katastrofy? Kiedy będzie premiera??

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   swoją drogą postęp - ND nazywa teraz homoseksualistów gejami! :)

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 37

   nie wierzę własnym oczom! :D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po pederatach? przecież to nie jest impreza pederastów!..

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 31

   niektórym juz naprawdę Nasz Dziennik wodę z mózgów zrobił, bo to właśnie tam można przewczytać, że to była parada... gejów, hahaha! :D...rozwiń całość

   niektórym juz naprawdę Nasz Dziennik wodę z mózgów zrobił, bo to właśnie tam można przewczytać, że to była parada... gejów, hahaha! :D http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100726&typ=sw&id=sw11.txtzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żałosny artykuł

   bimbam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 27

   Ja tam byłem, bzdury jakie są w tym artykule są niemiłosierne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   róbta co chceta

   berek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 35

   nie będę płakał po pederastach

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama