Ważne
  Związkowcy ZKM w Zawierciu idą na wojnę?

  Związkowcy ZKM w Zawierciu idą na wojnę?

  Monika Ziółkowska-Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Związkowcy w Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Zawierciu twierdzą, że są szykanowani i utrudnia im się działalność związkową.
  Wyraz swoich emocji dali w piśmie skierowanym m.in. do Rady Miejskiej i Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność".

  - Próbowaliśmy rozmawiać z dyrektorem, niestety nic z tego nie wyszło. Sam tworzy problemy, których w zakładzie nie ma. Nie wiem, czy jest to celowa złośliwość czy wyrafinowana forma nękania pracownika - twierdzi Małgorzata Benc, szefowa zawierciańskiego Biura Terenowego Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności" oraz zawierciańska radna.

  Niezdrowa atmosfera trwa odkąd związkowcy próbowali rozmawiać z dyrektorem o podwyżce wynagrodzeń. Kiedy rozmowy nie przyniosły skutku, weszli w spór zbiorowy.
  - Występowaliśmy do dyrektora o podwyżki, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Weszliśmy w spór zbiorowy. Udało nam się już podpisać protokół rozbieżności i teraz będziemy wybierać mediatora - tłumaczy Marek Jaworek, przewodniczący KZ NSZZ "Solidarność" przy ZKM Zawiercie.

  Sytuację podgrzało wręczenie jednemu z pracowników nagany, za wywieszenie w zakładzie flagi będącej formą protestu. - Dzień przed tym złożyliśmy pismo do dyrektora, w którym informowaliśmy go, że oflagujemy zakład. Pismo było na biurku tego samego dnia, ale potwierdzenie odbioru otrzymałem dopiero w poniedziałek rano. Natomiast po południu koledzy wywiesili flagę. Co prawda w piśmie nie było daty, kiedy mają zamiar to zrobić, ale było napisane, że w najbliższych dniach. Dyrektor ukarał jednak pracowników naganą - opowiada Marek Jaworek.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Związki

   zwiazkowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   Odwołać dyrektora. To jest ewidentne naruszenie , PRAW KONSTYTUCYJNYCH i USTAWY O ZWIĄZKACH ZAWODOWYCH.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama