Tychy: Odlotowy plac zabaw

  Tychy: Odlotowy plac zabaw

  PLUS, ROA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wszystko jest tu bajecznie kolorowe i miłe w dotyku. Łącznie z podłożem ze specjalnego tworzywa, które uchroni przez guzem lub zadrapaniem, gdy komuś zdarzy się upadek przy zabawie.
  Są huśtawki, bujaki, domki, piaskownica, do której można wjechać z niepełnosprawnym dzieckiem w wózku. Ale także ścianka wspinaczkowa w formie wstęgi Moebiusa, linarium przypominające szkielet namiotu cyrkowego, oparte na kiwającym się palu czy lekko pochyła okrągła platforma, na której można jeździć jak na karuzeli i człowiek nie spada, bo "coś" go trzyma.

  Starsze dzieci mogą zagrać w kółko i krzyżyk na czymś, co przypomina duże liczydło.
  Młodsze zjechać na zjeżdżalni, która zaczyna się "w brzuchu" żółtego słonia albo pokręcić się na miniaturowej karuzeli. Są tu urządzenia dla dzieci w każdym wieku i o różnej sprawności oraz umiejętnościach.

  Taki plac zabaw zafundował osiedlu Balbina w Tychach TTBS. Jego budowa i wyposażenie kosztowały 786 tys. zł i jest to najdroższe miejsce do zabawy w mieście. Ale, jak mówi prezes TTBS Marek Kaszuba, trzeba inwestować w przyszłość, a ta chodzi w krótkich spodenkach albo jeszcze jeździ w wózku. Według słów Kaszuby, Balbina to obecnie osiedle o największym przyroście naturalnym w Tychach. Plac zabaw - wzorowany na placu z Parku Żeromskiego w Warszawie - jest jego ostatnią inwestycją. Na jesień pozostawiono posadzenie drzew i krzewów w jego otoczeniu. Całość będzie monitorowana kamerami i pilnowana.

  Po otwarciu placu władzom Tychów zrobiło się żal i zapowiadają urządzenie podobnego miejsca w Paprocanach. Ale kiedy, tego jeszcze nie wiadomo.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyborcza papka

   menda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 29

   michal gramatyka, co to wymysli to szef rady nadzorczej TTBS, a jego przyjaciel jest dyrektorem finansowym i za to zapłacił. na otwarciu by prezydent, co chce oszukujac w ten sposob wyborcow, znowu...rozwiń całość

   michal gramatyka, co to wymysli to szef rady nadzorczej TTBS, a jego przyjaciel jest dyrektorem finansowym i za to zapłacił. na otwarciu by prezydent, co chce oszukujac w ten sposob wyborcow, znowu wystartowaczwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odlotowy placa?

   tyszanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 29

   Jesteście na jakimś odlocie, że piszecie z błędami?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama