Katowice: Województwo da kolejne 340 tys. zł na projekty...

  Katowice: Województwo da kolejne 340 tys. zł na projekty kulturalne

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  340 tys. zł przeznaczył Zarząd Województwa na dofinansowanie projektów w II etapie konkursu w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.
  Dofinansowanie otrzymało 26 wniosków złożonych głównie przez organizacje pozarządowe.

  Pieniądze zostaną przeznaczone na realizacje projektów wydawniczych, wydarzeń artystycznych takich jak koncerty, wystawy, przedstawienia i prezentacje teatralne, projekty multimedialne oraz konkursy. W ramach II etapu pieniądze z budżetu województwa pomogą m.in. Śląskiemu Stowarzyszeniu Artystów i Twórców SAT w organizacji Śląskiej Gali Gitary (dofinansowanie- 20 tys. zł.). Stowarzyszenie Przyjaciół GAUDE MATER w Częstochowie otrzyma 15 tys. zł wsparcia na VIII Dni Kultury Chrześcijańskiej, natomiast 50 tys. zł - Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki ANGELUS SILESIUS, które zamierza wydać album Bruegel - Młyn i Krzyż autorstwa Michaela Gibsona i Lecha Majewskiego.

  W tym roku budżet konkursu wynosi 3 mln zł. Do podziału zostało jeszcze ok. 256 tys. zł, toteż można już składać wnioski w ramach kolejnej edycji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama