Katowice: Brak mydła i ręczników, brudny sprzęt i podłogi w...

  Katowice: Brak mydła i ręczników, brudny sprzęt i podłogi w Centralnym Szpitalu Klinicznym

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Brak mydła i ręczników jednorazowych, brudny sprzęt i podłogi - takie zaniedbania stwierdził Sanepid na oddziale neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach. Właściwy reżim sanitarny nie był tam zachowany - wynika z kontroli.
  Jak poinformowała we wtorek zastępca powiatowego inspektora sanitarnego w Katowicach Ewa Dereczenik, kontrolę przeprowadzono po interwencji rodziny jednego z pacjentów oddziału neurochirurgii.

  - Część zarzutów potwierdziła się. Plan higieniczny oddziału nie do końca jest realizowany. Mamy zarzuty pod adresem higieny rąk - brakuje mydła czy ręczników jednorazowych, również w salach chorych, a także niewłaściwego stanu sprzętów - ich sprzątania, mycia. Nasze zastrzeżenia wzbudziła też procedura postępowania z pościelą i stan łazienek - powiedziała Dereczenik.

  Protokół po kontroli jeszcze we wtorek otrzyma dyrektor szpitala, który ma prawo wnieść do niego uwagi. W dokumencie znajdą się zalecenia i zarządzenia dla pracowników szpitala oraz terminy, do których mają zostać wdrożone.

  O sprawie poinformowała we wtorek katowicka "Gazeta Wyborcza". Jak podała, wstrzymano przyjęcia na oddział, u kilku pacjentów stwierdzono bowiem zakażenia ran różnymi szczepami bakterii.

  Do chwili nadania depeszy szpital nie odpowiedział na pytania w tej sprawie skierowane rano przez PAP na piśmie.

  Jak podkreśliła Ewa Dereczenik, Sanepid nie bada na razie sprawy zakażeń, nie ma bowiem zgłoszenia od szpitala w tej sprawie. - Szpital ma obowiązek zgłaszać nam jedynie ogniska epidemiczne, a więc co najmniej dwóch powiązanych wyraźnie ze sobą przypadków zakażeń, nie zaś pojedyncze przypadki
  - powiedziała.

  Dodała, że nie wszystkie zakażenia szpitalne są zawinione przez szpitale; czasami pacjent trafia już do szpitala z zakażeniem, a czasem pojawia się ono podczas przebiegu choroby, kiedy odporność jest obniżona. PAP

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama