Knurów: Związkowcy chcą zwiększenia zatrudnienia o 160 osób

  Knurów: Związkowcy chcą zwiększenia zatrudnienia o 160 osób

  JH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Działające w kopalni Knurów-Szczygłowice związku zawodowe zwróciły się do Kompanii Węglowej z petycją o pilne zatrudnienie 160 osób. Twierdzą, że na emerytury odeszło zbyt wielu pracowników. Przy obecnej liczbie zatrudnionych ma to grozić łamaniem zasad bezpieczeństwa pracy.
  Dwanaście działających w kopalni Knurów-Szczygłowice związków zawodowych chce, by Kompania Węglowa w najbliższym czasie zatrudniła do pracy w tejże kopalni 160 osób. Związkowcy twierdzą, że w ostatnim czasie na emerytury odeszło więcej górników, niż było to pierwotnie planowane. A to oznacza, że może dojść do łamania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

  Przedstawiciele związków zawodowych z knurowskich kopalń obawiają się, że władze spółki będą chciały poczekać z ewentualnym ogłoszeniem naboru do chwili, aż rozstrzygną się losy kopalni Halemba-Wirek. Zatrudniający ponad 4,5 tys. górników zakład przynosi straty i kopalni grozi zamknięcie.

  Jan Czypionka z zespołu prasowego Kompanii Węglowej powiedział, że w czwartek dojdzie do spotkania ze związkowcami z Knurowa. - Żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Temat ewentualnego naboru omówimy ze związkowcami w kontekście powstającej strategii spółki - dodaje Jan Czypionka.

  Połączone knurowskie kopalnie zatrudniają obecnie ponad 6 tys. osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama