Problemy ukraińskiego właściciela nie mają wpływu na Hutę...

  Problemy ukraińskiego właściciela nie mają wpływu na Hutę Częstochowa

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Problemy ukraińskiego właściciela huty Częstochowa nie wpływają w tej chwili na sytuację zakładu, który pracuje normalnie - poinformował w czwartek rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski.
  - Huta pracuje normalnie, sytuacja na Ukrainie nie ma na nią najmniejszego wpływu i nie sądzę, żeby taki wpływ miała mieć w najbliższej przyszłości - powiedział.

  Według doniesień prasy z ostatnich dni, ukraiński holding ma obecnie trudności finansowe; na konta trzech należących do niego kombinatów może wejść komornik, a wcześniej władze zajęły ich majątek w związku z długiem w wysokości 1,4 mld hrywien. To należność za zakontraktowany, lecz nieodebrany surowiec.

  Łęski podkreślił, że nie może w żaden sposób skomentować sytuacji na Ukrainie. - Huta Częstochowa nie jest jednak w żaden sposób zależna od przedsiębiorstw ukraińskich w taki sposób, żeby to mogło spowodować jakieś perturbacje - ocenił.

  Choć Huta Częstochowa korzysta z półproduktów dostarczanych głównie przez kombinat w Ałczewsku, który pracuje obecnie na 30 proc. mocy, to nie została zakłócona produkcja w hucie - podkreślił Łęski.

  Kilka dni temu szef rady nadzorczej Stoczni Gdańsk Jarosław Łasiński poinformował, że kwestie dotyczące rozliczeń ukraińskich przedsiębiorstw należących do ISD na Ukrainie nie mają żadnego wpływu na kondycję i sytuację rynkową stoczni. Podkreślił, że holding ISD nie jest właścicielem Stoczni Gdańsk. Należy ona obecnie do Gdańsk Shipyard Group (75 proc. akcji). Spółkę tę kontroluje trzech ukraińskich właścicieli: Siergiej Taruta, Witalij Hajduk i Oleg Mkrtczan. Drugim mniejszościowym udziałowcem SG jest należąca do Skarbu Państwa Agencja Rozwoju Przemysłu (25 proc.akcji). PAP

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo