Częstochowa: Specjalne pociągi pielgrzymkowe na sierpniowy...

  Częstochowa: Specjalne pociągi pielgrzymkowe na sierpniowy szczyt

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Dodatkowe pociągi z ok. 4 tys. miejsc siedzących i wzmocnione składy wyjeżdżające z Częstochowy do największych miast - to propozycja przewoźników kolejowych dla pątników wracających z sierpniowej pielgrzymki na Jasną Górę.
  Na Jasną Górą przybywa pieszo rocznie ok. 140 tys. pielgrzymów; najwięcej w sierpniu, by wziąć udział w uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To właśnie z myślą o nich kolejarze podstawią dodatkowe pociągi.

  Osiem dodatkowych pociągów z ok. 4 tys. miejsc siedzących przygotowały Przewozy Regionalne. Składy te pojadą z Częstochowy do Bydgoszczy, Gdyni, Rzeszowa, Słupska, Szczecina i Warszawy między 31 lipca a 15 sierpnia, jednak większość jest planowana na dni między 12 a 15 sierpnia.


  - Pociągi do Bydgoszczy, Gdyni i Szczecina będą odjeżdżały późnym wieczorem, żeby umożliwić pielgrzymom uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim rozpoczynającym się o godz. 21. Pozostałe składy - do Rzeszowa, Słupska i Warszawy - wyruszą po południu, by pasażerowie mieli wygodne połączenie po zakończeniu głównych uroczystości - powiedział rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski.

  Jak wyjaśnił, wszystkie pociągi są ogólnodostępne. Pasażerowie jadący z Częstochowy zapłacą za bilet zgodnie ze specjalną taryfą relacyjną, według której bilet normalny do Krakowa i Skierniewic kosztuje 29 zł, a studencki 18,27 zł, do Tarnowa i Warszawy normalny 39 zł, a studencki 24,57 zł, do Bydgoszczy, Gniezna, Piły, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Trójmiasta normalny 49 zł, a studencki 30,87 zł, natomiast do Koszalina i Słupska normalny 59 zł, a studencki 37,17 zł. - Pasażerowie wsiadający na pozostałych stacjach zapłacą za bilet według taryfy InterRegio. W pociągach pielgrzymkowych nie będą honorowane inne promocje - powiedział Olszewski.

  Dodatkowych pociągów nie będzie podstawiać PKP Intercity. Jak wyjaśniła rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska, przewoźnik planuje wzmacniać pociągi jadące z Częstochowy do innych dużych miast dodatkowymi wagonami. - Proszę pamiętać, że w połowie sierpnia zmienia się turnus wakacyjny, więc na innych kierunkach też będzie wielu podróżnych. Jednak mamy na uwadze to, że pielgrzymi będą wracać z Częstochowy, więc myślimy o tym, by nasze rozkładowe pociągi z Częstochowy wzmacniać, tak by było w nich więcej miejsc - powiedziała rzeczniczka PKP Intercity. PAP

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama