Dąbrowa Górnicza: Bazylika pełna pielgrzymek

  Dąbrowa Górnicza: Bazylika pełna pielgrzymek

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad pięćset mieszkanek Zagłębia Dąbrowskiego pielgrzymowało do dąbrowskiego sanktuarium Matki Bożej Anielskiej. Wśród nich nie brakowało członkiń kół gospodyń wiejskich w strojach ludowych.
  Aż osiemdziesiąt pań reprezentowało sosnowiecką katedrę. Przyszły pod przewodnictwem emerytowanego proboszcza, ks. Jana Szkoca. Ale wśród pielgrzymów znaleźli się także mężczyźni. Paniom podczas uroczystego nabożeństwa towarzyszył dąbrowski prezydent Zbigniew Podraza. Homilię dla pań wygłosił biskup Piotr Skucha, podkreślając rolę aniołów w religijnym aspekcie życia. - Anioł to ten, który jest posłany przez Boga do człowieka. To także ten, który czyni dobro z wielką miłością - mówił kaznodzieja. Podczas liturgii wystąpili artyści z Miejskiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Aleksandra Fojcika i Chór Kameralny Szkoły Muzycznej z Sosnowca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama