Myszków: Drogowcy szykują miastu horror

  Myszków: Drogowcy szykują miastu horror

  JS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do Urzędu Miasta wpłynęło pismo od Zarządu Dróg Wojewódzkich z prośbą o przygotowanie przez magistrat konsultacji społecznych w sprawie budowy obwodnicy Myszkowa. Drogowcy nawet wyznaczyli datę i miejsce spotkanie: 17 sierpnia, godzina 17. w Miejskim Domu Kultury.
  - I tylkotyle, taka jest lakoniczna informacja - mówi Wojciech Chrapek, rzecznik myszkowskiego Urzędu Miasta. - Domyślamy się, że może chodzić o wyznaczenie objazdów, gdy do remontu pójdzie w przyszłym roku wiadukt nad torami kolejowymi, co byłoby przygotowaniem do wyznaczenia przebiegu obwodnicy.
  Ten remont to będze horror w ruchu drogowym Myszkowa. Projektowane jest m.in. otwarcie przejazdu przez tory.

  Otwarcie przejazdu kolejowego w ulicy Kościuszki to będzie duży problem. Trzeba będzie zmienić organizację ruchu. Teraz ul. na odcinku od placu dworcowego do skrzyżowania przed Urzędem Miasta jest jednokierunkowa. Będzie dwukierunkowa. W innym miejscu musi być postój taksówek. I wróci dróżnik.

  Tą drogą nie można jednak puścić trów. Alternatywą przejazdu ciężarówek przez tory kolejowe rozdzielające miasto na umowne połowy są przejazdy strzeżone w Nowej Wsi, na Ciszówce, Pohulance.

  Od 1997 roku mówi się o remoncie wiaduktu. Wtedy rejonowy zarząd dróg zlecił przeprowadzenie ekspertyzy konstrukcji. Remont miał być, wykonany do 2002 r. Potem w latach 2008-2009.

  Od kilku lat wiadukt należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który też zlecił ekspertyzę i wyszło, że trzeba wyeliminować ruch aut powyżej 20 ton.

  Aby nie dopuścić do katastrofy trzeba naprawdę ograniczyć ruch ciężarówek. Najlepiej gdyby już w Siewierzu były kierowane na Zawiercie. A z drugiej strony na Żarki, Koziegłowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama