Katowice: Nohavica na Mariackiej

  Katowice: Nohavica na Mariackiej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Dziś wieczorem Teatr Korez pokaże na Mariackiej w Katowicach Kometę - sztukę według piosenek Jaromira Nohavicy
  Jaromir Nohavica kojarzy się dziś przede wszystkim z ogromną charyzmą i z głębokimi, wzruszającymi i pięknymi pieśniami, w których zaklęte są najważniejsze prawdy o człowieku i życiu. Dziewiętnaście utworów, przetłumaczonych na język polski m.in. przez Renatę Putzlacher, Tolka Murackiego czy Mirosława Neinerta oraz Roberta Talarczyka, składa się na niepowtarzalny spektakl muzyczny Teatru Korez "Kometa czyli ten okrutny XX wiek według Nohavicy".
  Korezowa "Kometa", która premierę miała w marcu 2007 roku, do dziś zachwyca i porusza. Pojawiają się w niej najbardziej znane i kojarzone piosenki - "Sarajewo", "Cieszyńska", "Babilon", "Futbol" czy "Mikymauz", polityczny list "Panie prezydencie" i frywolni "Milionerzy" - oraz, rzecz jasna, tytułowa "Kometa".

  Czworo artystów Teatru Korez (Elżbieta Okupska, Anita Sajnóg, Robert Talarczyk i Mirosław Neinert) potrafi z utworów Nohavicy stworzyć teatralne arcydzieło - nic dziwnego, że Korezową "Kometą" wzruszył się sam czeski bard.

  Jaromir Nohavica przyjedzie do Katowic w ramach 12. Letniego Ogrodu Teatralnego już 13.08. - zanim to jednak nastąpi, fani jego twórczości oraz wielbiciele Korezu mogą przypomnieć sobie "Kometę". Okazją do tego będzie spektakl w ramach cyklu "Spotkajmy się na Mariackiej" - obchodzący dwudziestolecie Teatr Korez zagra "Kometę czyli ten okrutny wiek XX" już 3 sierpnia o godzinie 21:00.

  Miejsce: scena na ulicy Mariackiej. Wstęp wolny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama