Słowacy i Węgrzy zapraszają nas do siebie ZOBACZ FILM

  Słowacy i Węgrzy zapraszają nas do siebie ZOBACZ FILM

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzisiaj w Katowicach pieśnią, tańcem i czynem zbrojnym promowano atrakcje turystyczne pogranicza Słowacji i Węgier
  Pozývame na Spiš, czyli zapraszamy na Spisz - mówili Słowacy, Meghivó Borsod-Abaúj Zemplén megyébe - Zapraszamy do okręgu Borsod-Abaúj Zemplén - zachęcali Węgrzy. Te dwa przygraniczne regiony zjednoczyły się, by wspólnie zachęcać turystów do odwiedzenia tej części Europy Środkowej.
  Spotkanie w Katowicach było jedynym w Polsce na trasie promocyjnej obejmującej m.in. Czechy, Słowację i Węgry.


  W ramach współpracy transgranicznej powstały trzy trasy turystyczne - gotycka, żelazna (zabytki przemysłowe) i trasa fortec i zamków. Każda z nich została dokładnie opracowana, z podziałem na wersję krótszą (3 lub 4 dni) i dłuższą (5 lub 6 dni).

  Na stronach internetowych www.baztour.hu oraz www.spis-gemer.sk, które będą gotowe we wrześniu, będzie można rezerwować całe pakiety, zarówno dla turystów indywidualnych, jak i dla grup.

  Te dwa regiony obfitują w zabytki i piękne miejsca. Dość wymienić, że Spisz słynie z monumentalnego Zamku Spiskiego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, pięknego miasteczka Levoca, parków narodowych - m.in. urokliwego słowackiego raju. W węgierskim rejonie Borsod-Abaúj Zemplén z kolei znajduje się słynny rejon winiarski Tokaj, również wpisany na listę UNESCO, jaskinie Aggtelek, z najdłuższą jaskinią w Europie, liczącą 24 km, warowne zamki, czy wreszcie kąpieliska termalne oraz spa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama