Ważne
  Żywiec: Pracownicy Śrubeny pikietują, bo chcą podwyżek !

  Żywiec: Pracownicy Śrubeny pikietują, bo chcą podwyżek !

  ŁUG

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pracownicy jednego z największych producentów śrub w naszym kraju - żywieckiej Śrubeny na dwie godziny (od 13.00 do 15.00) przerwą dzisiaj pracę i z transparentami oraz związkowymi flagami będą pikietować zakład.
  Puściły im nerwy, bo już od grudnia zeszłego roku domagają się niewielkiej podwyżki płac o 200 zł netto. Weszli nawet w spór zbiorowy z pracodawcą, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu, bo do porozumienia nie doszło. Dlatego dzisiejsza pikieta ma być strajkiem ostrzegawczym dla szefów firmy, którzy proponują pracownikom premię w wys. 100 zł miesięcznie i do tego nieregularną. Ci się na to jednak nie zgadzają, bo uważają że kondycja finansowa firmy jest dobra.

  Gdy pracodawca nie zareaguje na przedstawione żądania płacowe, większa część załogi zamierza zorganizować dotkliwszą formę protestu. Zakład zatrudnia prawie 400 pracowników, głównie z Żywca oraz powiatu. Od trzech lat ich pensje osób utrzymują się na tym samym poziomie. Pod koniec lipca tego roku zorganizowano referendum, w którym większość załogi opowiedziała się za strajkiem w zakładzie..

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama