Żarki: Weekend z folklorem z całej Polski

  Żarki: Weekend z folklorem z całej Polski

  EK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 40 zespołów przyjedzie do Żarek Letniska na Folkloriadę Jurajską
  W sobotę i niedzielę (7 i 8 sierpnia) w amfiteatrze w Żarkach Letnisku w powiecie myszkowskim odbędzie się Folkloriada Jurajska. Imprezie towarzyszyć będą targi sztuki ludowej, prezentacja kuchni regionalnych i stoisk piekarniczych. Organizatorzy zaplanowali również konkurs wypieku chleba jurajskiego.

  W sobotę impreza rozpocznie się kilka o godzinie 13. Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Carmen z Przybynowa, natomiast później zaśpiewają m.in.: "Górzanki", "Choronianki", "Porajanki", "Kalina", "Koziegłowy", "Zagłębianki", "Malwy", "Jankowskie Wolanki", "Wiślanie", "Gródkowianie", "Wzdolanie", "Strzyzowianki", "Nasz Gródków", "Senior", "Strażak", "Bzowianie", "Mierzęcanki", "Dobieszowianki", "Przepióreczka", "Brzeźczanie", "Czarowianki". Na zakończenie biesiada i zabawa ludowa do godziny 24.

  W niedzielę występy rozpoczną się o 15. Tego dnia zagrają m.in.: Kapela Braci Kwoczałów, "Olek i Przyjaciele","Ziemia Kłobucka", zespół akordeonistów z Katowic, zespół śpiewaczy "Boguszyce", "Radojewiczanie", Orkiestra Dęta z Żarek Letnisko. Na zakończenie Folkloriady uroczyste ogłoszenie wyników przeglądu.

  W sumie w trakcie Folkloriady wystąpi ponad 40 zespołów z całej Polski. Pierwszy dzień przeznaczony będzie dla zespołów śpiewaczych i obrzędowych, a drugi dla tanecznych i kapel. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Poraju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama