Ważne
  Dobiega końca Tydzień Kultury Beskidzkiej

  Dobiega końca Tydzień Kultury Beskidzkiej

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jeszcze tylko w sobotę i niedzielę na estradach w Wiśle, Żywcu i Szczyrku oraz na imprezach towarzyszących w Ujsołach i Jabłonkowie na Zaolziu będzie trwał 47. Tydzień Kultury Beskidzkiej.
  Finał największej w Polsce folklorystycznej imprezy zaplanowano imponujący.
  W sobotę najciekawiej będzie w Wiśle, gdzie o godz. 18 rozpocznie się koncert finałowy Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, jednej z dwóch konkursowych części TKB. W zadaszonym amfiteatrze wystąpi 18 zespołów z 16 krajów kilku kontynentów. Potem ogłoszone zostaną wyniki i rozdane nagrody.

  Laureatów drugiej konkursowej imprezy, Festiwalu Folkloru Górali Polskich, już znamy. Nagrody odbiorą jutro podczas koncertu w amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu. Złotym Żywieckim Sercem uhonorowany zostanie Regionalny Zespół Oldrzychowice z Oldrzy-chowic, Srebrnym Żywieckim Sercem zespół Przyszowianie z Przyszowej, Brązowe Żywie-ckie Serce odbierze zespół Skalnik z Kamionki Wielkiej.
  W Szczyrku dziś i jutro folklor polski będzie się mieszał ze światowym podczas występów w amfiteatrze Skalite. Z grup zagranicznych zobaczyć będzie można Cypr, Portugalię, Francję i Koreę Południową.

  Ostatni weekend TKB to również czas na dwie duże imprezy towarzyszące. W sobotę i niedzielę w Ujsołach będą trwały Wawrzyńcowe Hudy. Poza występami zespołów folklorystycznych, najważniejszą ich częścią jest sobotnie palenie wielkiego góralskiego ogniska, czyli hudy.

  Od piątku do niedzieli Jabłonków zaprasza na Gorolski Święto. W Lasku Miejskim przygotowano wiele atrakcji. Przez trzy dni będzie on jednym wielkim kiermaszem, na którym kupić można rzeczy unikatowe oraz popróbować potraw z wielu regionów. W niedzielę w samo południe z Rynku do Lasku przemaszeruje korowód.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama