Liczna rodzina chce mieć taniej w Katowicach

  Liczna rodzina chce mieć taniej w Katowicach

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy Katowic chcą, aby stolica aglomeracji w końcu była przyjazna rodzinom wielodzietnym.
  Domagają się, aby wejściówki do teatrów, kin, muzeów albo na przykład na miejskie kąpieliska, czy imprezy sportowe były tańsze dla rodzin (także zastępczych), w których jest co najmniej troje dzieci, niezależnie od kryterium dochodowego. Obecnie wizyta w kinie, muzeum czy teatrze to spory wydatek. Wejściówka dla dorosłego do Muzeum Śląskiego to koszt 9 zł od osoby, bilet ulgowy kosztuje 4,5 zł. Jeśli do muzeum wybierze się, powiedzmy, pięcioosobowa rodzina (w tym dwoje dorosłych) rachunek wyniesie 31,50 zł.
  Jeszcze więcej równie liczna rodzina zapłaci za wizytę w kinie. Luksus obejrzenia najnowszych przygód Shreka to koszt ok. 116 zł! Jeśli, nie daj Boże, podczas seansu dzieci zgłodnieją, trzeba przyszykować dodatkowo ok. 50 zł na zestawy popcorn i napój.

  2300 osób podpisało się już pod projektem w sprawie ulg dla rodzin

  Żeby było taniej, pod egidą Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Bona Fides powstał obywatelski projekt uchwały "Nas troje i więcej". Poparło go 2300 katowiczan. Tyle wystarczy, aby katowiccy radni musieli się nad nim pochylić i przyjąć albo odrzucić.

  Pomysł popiera Elżbieta Ożóg z Katowic. - Wizyta w kinie i 100 zł nie nasze. Chodzimy nie częściej niż raz w miesiącu - mówi mama 5-letniego chłopca. - Dobrze by było, gdyby ulgi objęły też mniejsze rodziny - dodaje.

  - Projekt trafił już do biura rady. Radni mają trzy miesiące, aby się do niego ustosunkować. Mamy nadzieję, że wejdzie w życie jeszcze w tym roku - przyznaje Grzegorz Wójkowski, prezes Bona Fides. - Miasto się wyludnia, więc chcemy, żeby Katowice pokazały, że władzy zależy na przyciągnięciu mieszkańców i rodzin - dodaje. To prawda. Liczba katowiczan spada drastycznie, na koniec grudnia 2009 zameldowanych tu było 299 tys. 852 osób. A jeszcze dwa lata temu mieszkańców było o prawie 20 tys. więcej!
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama