Ruda Śląska: Radni obcieli sobie diety i pensję prezydenta

  Ruda Śląska: Radni obcieli sobie diety i pensję prezydenta

  Agnieszka Widera

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zmniejszone 10 procent diety będą od 1 września otrzymywać radni w Rudzie Śląskiej. Sami tak zadecydowali na sesji zwołanej w sprawie debaty nad finansami miasta.
  - W miejskiej kasie brakuje pieniędzy, zadłużenie miasta rośnie. Konieczne jest cięcie wydatków, sami więc też z czegoś rezygnujemy- twierdzi Michał Pierończyk, jeden z radnych, którzy przygotowali projekt uchwały zmniejszający diety.

  Zmiany zostały przyjęte bez dyskusji i niemal jednogłośnie.

  Radni nie poprzestali na sobie, przyjeli też uchwałę zmniejszającą wynagrodzenie prezydenta miasta. Od przyszłego miesiąca wypłata Andrzeja Stani wynosić będzie 11 564 zł brutto (obecne jego wynagrodzenie wynosi 12 846 zł ). Prezydent zgodził się na takie cięcie za porozumieniem stron.

  - W ten sposób daliśmy też wyraz niezadowolenia z pracy prezydenta, którego obowiązkiem jest przygotowanie projektu budżetu, proponowanie zmian oraz jego wykonanie - dodaje Pierończyk.

  Zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na oświatę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama