Katowice: 300 dzieci z Bogatyni spędzi końcówkę wakacji w...

  Katowice: 300 dzieci z Bogatyni spędzi końcówkę wakacji w woj. śląski

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Ponad 300 dzieci z dotkniętej powodzią Bogatyni i powiatu zgorzeleckiego może spędzić ostatnie tygodnie wakacji w woj. śląskim. Z taką propozycją wystąpił śląski kurator oświaty Stanisław Faber w rozmowie z dolnośląskim kuratorem Beatą Pawłowicz.
  - Mamy przygotowanych ponad 300 miejsc w kilku ośrodkach w powiatach: częstochowskim, kłobuckim i lublinieckim. Wszędzie tam mogą zostać wysłane dzieci z opiekunami - powiedziała we worek rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Wietrzyk.

  Wietrzyk przypomniała, że kiedy w maju i czerwcu powódź dotknęła wiele miejscowości w woj. śląskim, wiele dzieci z regionu zostało wysłanych na wypoczynek na Warmię i Mazury.


  Miejsca w ośrodkach to nie pierwsza oferta pomocy z woj. śląskiego, skierowana do poszkodowanych w ostatniej powodzi. W poniedziałek do powodzian z powiatu zgorzeleckiego i Bogatyni wysłano 60 ton żywności ze Śląskiego Banku Żywności oraz transport wody mineralnej.

  Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk zapewnił też, że powodzianie mogą liczyć na inne najpotrzebniejsze produkty, takie jak środki czystości i koce. Dodatkowo władzom zalanego powiatu może zostać przekazana lista śląskich firm inżynieryjnych, które sprawdziły się podczas odbudowy zniszczeń w infrastrukturze po powodzi, jaka dotknęła Górny Śląsk w maju i czerwcu. PAP

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama