Ważne
  Kłobuck: PKS nie zmieni rozkładu jazdy, chociaż mógł pomóc...

  Kłobuck: PKS nie zmieni rozkładu jazdy, chociaż mógł pomóc uczniom

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Częstochowski PKS nie zgodził się na sugerowane przez kłobuckie starostwo korekty kursów autobusowych. Zmiany miały poprawić uczniom z terenu powiatu dojazd do szkół ponadgimnazjalnych.
  - PKS nie wprowadzi tych korekt z przyczyn ekonomicznych - mówi Henryk Kiepura z wydziału edukacji starostwa kłobuckiego. - Chcieliśmy usprawnienia rozkładu jazdy na trasach Puszczew-Węglowice do Kłobucka i na odcinku Panki-Kałmuki-Hutka-Kłobuck. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych to dla PKS-u największa grupa klientów.

  PKS nie zgodził się na te modyfikacje, ani też na wytyczenie nowych tras. - Takie zmiany wiążą się z kosztami analizy sytuacji rynkowej, a na takie wydatki nie pozwala sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa - tłumaczą w PKS-ie.

  Uruchomienie kursów na tych trasach jest dla PKS-u nierentowne, dlatego też chce, aby starostwo partycypowało w kosztach, ale na to starostwu nie pozwalają przepisy.

  Samorząd powiatu mógłby poszukać innego przewoźnika, ale woli trzymać się mimo wszystko PKS-u.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama