Tychy: Ksiądz z parafii bł. Karoliny świętuje 35-lecie...

  Tychy: Ksiądz z parafii bł. Karoliny świętuje 35-lecie kapłaństwa

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś ks. Andrzej Gawełczyk z parafii bł. Karoliny w Tychach świętuje 60. urodziny i 35. rocznicę kapłaństwa. Uroczysta msza w jego intencji odprawiona zostanie o godz. 18.
  Jubilat pochodzi z Jastrzębia Zdroju. Jako wikariusz ma za sobą posługi kapłańskie w Siemianowicach Śląskich, katowickiej parafii świętych Piotra i Pawła, Chorzowie i Chełmie Śląskim. Był też rekolekcjonistą w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Służebniczek w Panewnikach oraz kapelanem szpitali mikołowskich i duszpasterzem w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek w Mikołowie. Przez 17 lat kierował parafią Bożego Ciała i św. Barbary w Rybniku-Niwiadomiu. Rok temu zrezygnował z proboszczowania i znalazł się w tyskiej parafii bł. Karoliny. - Czuję się bardziej duszpasterzem niż menadżerem - tłumaczy swoją rezygnację.

  W tyskiej parafii stał się opiekunem Kręgu Biblijnego oraz dwóch kręgów rodzinnych, a także grupy seniorów, którzy przy kościele bł. Karoliny mają swoje codzienne zajęcia. Ponadto prowadzi katechezę dla dorosłych. - Z tymi nowymi obowiązkami czuję się bardzo dobrze - mówi.

  Jak najbardziej zgodne są one bowiem z jego mottem życiowym: "Ludzi prowadzić do Boga i Boga przybliżać do ludzi".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama