Żarki: Trzeba podnieść słup, żeby naprawić rurę

  Żarki: Trzeba podnieść słup, żeby naprawić rurę

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jutro w centrum Żarek rozpocznie się akcja wyciągania podwójnego słupa energetycznego. Bez tego nie uda się usunąć awarii wodociągu, do której doszło w poniedziałek.
  Mieszkańcy ulic Koziegłowskiej i Kościuszki najdłużej do dziś byli bez wody. Dodatkowe zasilanie podłączono dopiero od strony Czatachowy i Kotowic. Jest to jednak źródło o niskim ciśnieniu. Dlatego mieszkańcy powinni do czasu usunięcia awarii racjonalne korzystać z wody. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych przystąpili do usuwania awarii wodociągu na Nowym Rynku w poniedziałek.

  - Po odkryciu ziemi okazało się, że usterki nie uda się usunąć bez wyjęcia podwójnego betonowego słupa energetycznego przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z ulicą Kościuszki. Dalsze kopanie w pobliżu słupa groziło jego zawaleniem i zniszczeniem sąsiednich budynków - mówi Katarzyna Kulińska-Pluta z Urzędu Miasta i Gminy Żarki.

  Od poniedziałku trwały uzgodnienia z zakładem energetycznym w Myszkowie. Energetycy dopiero w czwartek mogą wyciągnąć słupy. Wykona to specjalistyczny dźwig. Dopiero po usunięciu przeszkody pracownicy Zakładu Usług Komunalnych mogą zabrać się za usuwanie usterki.

  - Trzeba się liczyć z tym, że woda o pełnym zasilaniu będzie dopiero w piątek, ponieważ przy wodociągu biegną jeszcze słupy telekomunikacyjne i gazowe i praca przez to może się wydłużyć - wyjaśnia Krzysztof Szczerba, kierownik ZUK w Żarkach.

  Od poniedziałku woda mieszkańcom ulicy Kościuszki była dostarczana beczkowozami. Obecnie nie ma już takiej potrzeby. Natomiast jutro mieszkańcy domów przy ulicy Kościuszki muszą się liczyć z brakiem prądu ze względu na prace przy słupie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama