Piekary Śląskie: Dotacja dla archeologa

  Piekary Śląskie: Dotacja dla archeologa

  Katarzyna Nylec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piekarzanie prześcigają się w pomysłowości i rozkręcają niekonwencjonalne biznesy.
  Jednorazową dotację na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej otrzymała już superniania, właścicielka galerii artystycznej, pasjonat zabytkowych motocykli. Teraz przyszła kolej na archeologa. Błażej Targaczewski dostał ponad 19 tysięcy złotych na otwarcie własnej firmy. Komisja nie miała wątpliwości.

  - Kierowaliśmy się jego wysokimi kwalifikacjami - mówi Krystyna Wyciślok, dyrektor piekarskiego PUP-u. Piekarzanin z gruntownym wykształceniem złożył wniosek o przyznanie dotacji w kwietniu.

  - W ciągu zaledwie kilku tygodni, bo 20 maja, otrzymałem odpowiedź pozytywną. To był najlepszy prezent urodzinowy - uśmiecha się Targaczewski. Archeolog będzie teraz przygotowywał ekspertyzy archeologiczne, które często są wymagane przy budowie autostrad.
  Uważa, że ciekawe przedmioty można znaleźć również na Śląsku, m.in. przy autostradzie A1. - W tym rejonie istniały wielkie cmentarzyska łużyckie. Dla badacza prawdziwą gratką byłoby odnalezienie glinianych popielnic, do których wsypywano popiół po spaleniu kości. Pochówek ciałopalny datowany jest na 1350/1300 lat p.n.e. do około 500/400 lat p.n.e. - przyznaje archeolog.

  Pracownicy pośredniaków w innych miastach regionu przyznają, że z podobnymi pomysłami się nie spotkali. Nietypowych biznesów nie ma chociażby w Bytomiu czy Tarnowskich Górach. - Odkąd tutaj pracuję, nikt nie składał wniosków o dotację w takiej branży - mówi też Halina Pulnik z siemianowickiego urzędu pracy.

  Idź po dotację!  Własny biznes? Czemu nie. To bardzo proste! By dostać jednorazową dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej, trzeba spełniać podstawowy warunek - być zarejestrowanym w pośredniaku jako osoba bezrobotna. Następny krok to złożenie wniosku, w którym określamy charakter naszej firmy i przedstawiamy zabezpieczenie środków finansowanych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama