Piorun przyczyną pożaru kamienicy w Mysłowicach

  Piorun przyczyną pożaru kamienicy w Mysłowicach

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wiadomo już, co było przyczyną pożaru zabytkowej kamienicy w Mysłowicach przy ul. Powstańców, która częściowo spłonęła w nocy z soboty na niedzielę. Uderzył w nią piorun.
  Jak już informowaliśmy w nocy z soboty na niedzielę spłonął dach zabytkowej kamienicy w centrum Mysłowic przy ul. Powstańców - willi Kuderów z 1870 roku!

  Straty oszacowano na ok. 70 tys. zł. Kamienica była przeznaczona do remontu. W środku nie było ludzi. Strażacy, którzy ogień gasili, nie potrafili od razu ocenić, co było przyczyną pożaru. Sprawę przejęła mysłowicka policja, której pomagał biegły z zakresu pożarnictwa.

  Ok. godz. 15 mundurowi wyjaśnili zagadkę pożaru. Przyczyną była burza. A ogień w kamienicy pojawił się już w piątek w nocy.

  - Między 2.30 a 4.30 z piątku na sobotę nad miastem przechodziła burza. Najprawdopodobniej piorun uderzył w odgromnik dachu i metalowe ozdoby znajdujące się na dachu. Tak doszło do inicjacji pożaru - ogień tlił się przez kilkanaście godzin między ożebrowaniem dachu a dachówkami - wyjaśnia aspirant sztabowy Ryszard Padewski, rzecznik prasowy KMP w Mysłowicach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama