W Rybniku mają powstać trzy nowe supermarkety

  W Rybniku mają powstać trzy nowe supermarkety

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przy trasie łączącej Rybnik z sąsiednim Wodzisławiem Śląskim, w dzielnicy Niedobczyce powstać ma kolejny hipermarket. Działki znajdujące się w tym rejonie wykupuje grupa Auchan.
  - Prowadzimy jeszcze rozmowy. Miejskie działki, które znajdowały się na tym terenie już zostały sprzedane. Wiemy, że inwestor prowadzi jeszcze rozmowy z PKP i Kompanią Węglową, bo niektóre grunty należą do kolejowej albo węglowej spółki - mówi Lucyna Tyl, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

  Ze wstępnych informacji, jakie firma przedstawiła urzędnikom wynika, że na liczącym ponad 12 hektarów terenie powstanie nie tylko market marki Auchan, ale także sklep z akcesoriami budowlanymi z sieci Leroy Merlin i supermarket sportowy Decathlon.
  Będzie to więc kompleks niemal identyczny jak ten, który od kilku lat funkcjonuje w sąsiednich Żorach. - Nie mam nic przeciwko kolejnym sklepom w Rybniku, To poprawi konkurencję i wpłynie na spadek cen - mówi Marek Cebula, mieszkaniec Niedobczyc.

  Przedstawiciele firmy, która wykupuje działki na razie nie chcieli zdradzać szczegółów inwestycji. - Nie udzielamy informacji na temat polityki rozwoju firmy - mówi Dorota Patejko, rzeczniczka Auchan Polska.

  Bardziej rozmowni są urzędnicy. - To są na razie wstępne propozycje. Wiadomo jednak, że sklepy nie powstaną od razu, tylko w ciągu najbliższych lat. Teraz inwestor ma nam przedstawić plan organizacji ruchu w tym rejonie. W pierwszej wersji droga dojazdowa do sklepów miała zostać poprowadzona pod wiaduktem. Okazało się, że jest to jednak niemożliwe, bo PKP nie zgodzi się na likwidację jednego toru kolejowego, który uniemożliwia poprowadzenie drogi w tym miejscu - mówi Tyl.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama