Towarzystwo Śpiewacze Lutnia z Soyką razem w trasie

  Towarzystwo Śpiewacze Lutnia z Soyką razem w trasie

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trasa koncertowa wspólnie ze Stanisławem Soyką zakończona finałowym występem w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie czekają chórzystów Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia ze Strumienia.
  To pomysł Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.Chórzyści z Lutni ze Stanisławem Soyką wystąpili przed rokiem w ramach projektu "Lutnia i Gwiazdy". Zainteresowanie było tak wielkie, że zamiast planowanego jednego koncertu organizatorzy musieli zorganizować drugi występ, w następny dzień po pierwszym.

  - Kto był, ten wie, że efekt był powalający - mówi Bogusław Żydek, szef MGOK w Strumieniu.
  - Nie zawsze to się udaje, a głosy Stanisława Soyki i chórzystów idealnie ze sobą współgrały.Dlatego pojawił się pomysł wspólnej trasy koncertowej. Soyka z Lutnią dadzą cztery koncerty - w Jastrzębiu-Zdroju, Suszcu, Pawłowicach i Cieszynie. Trasa nosi nazwę Silesian Friendship Tour.

  Pan Staszek lubi używać angielskich zwrotów i na jednej z prób z chórzystami powiedział, że to początek full friendshipu. Uznałem, że trasę po Śląsku możemy tak właśnie nazwać - tłumaczy Żydek, który wymyślił nazwę trasy. Koncerty odbędą się w październiku. Szef MGOK nie ukrywa, że trasa mogłaby być dłuższa, ale trzeba pamiętać, że chórzyści Lutni nie są zawodowcami i cztery profesjonalne występy ze słynnym wykonawcą są dla nich sporym wysiłkiem.

  O ile jednak podczas występów w Strumieniu chór wykonał z Soyką cztery utwory, o tyle podczas trasy będzie już ich siedem. Dlatego we wrześniu chórzyści z Lutni spotkają się z artystą na próbach. Warto dodać, że otwarty jest temat nagrania wspólnej płyty Soyki i chóru ze Strumienia. Niewykluczone, że może do tego dojść w przyszłym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama