Menu Region

Tragedia w Bułgarii: Utopiła się 16-latka z Wodzisławia Śl.

Tragedia w Bułgarii: Utopiła się 16-latka z Wodzisławia Śl.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

PAP

1Komentarz Prześlij Drukuj
16-latka z Wodzisławia Śląskiego utopiła się na koloniach w bułgarskim Słonecznym Brzegu. Dziewczynę stojącą na pomoście porwała wysoka fala.
Wszystko wskazuje na to, że śmierć dziewczyny to nieszczęśliwy wypadek. Na miejsce pojechali przedstawiciele rodziny nastolatki i szefowa biura podróży, które organizowało wyjazd.

O wypadku poinformowała w środę Jastrzębska Spółka Węglowa. Nastolatka była córką pracownika należącej do tej firmy kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Na zlecenie kopalni kolonie dla dzieci pracowników zorganizowało biuro Rego-Bis z Katowic.


- Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie dziewczynka razem z dwójką innych kolonistów przebywała nad morzem i w niewyjaśnionych jeszcze do końca okolicznościach została porwana przez falę morską - powiedziała w środę Agnieszka Barzycka z JSW.

Dzieci nie kąpały się, ale stały na nadmorskim pomoście. Na razie nie wiadomo, czy i na ile zostały naruszone zasady bezpieczeństwa.

Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem w Słonecznym Brzegu. Ciało zmarłej odnaleziono następnego dnia. Miał to być ostatni dzień pobytu kolonistów w Bułgarii. W środę na miejsce pojechał ojciec zmarłej nastolatki, a także szefowa biura podróży.

- Wszelkie informacje na ten temat będą udzielane dopiero po powrocie szefowej z Bułgarii, co prawdopodobnie nastąpi w piątek - powiedziała Dagmara Sirko z biura Rego-Bis.

Oprócz pomocy udzielanej przez biuro podróży oraz świadczeń związanych z ubezpieczeniem, kierownictwo kopalni Zofiówka zadeklarowało pomoc dla rodziny dziewczyny. - Matka zmarłej została objęta opieką psychologa - powiedziała Barzycka.

Przedstawiciele JSW i kopalni są w stałym kontakcie z organizatorami kolonii. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi bułgarska policja i prokuratura. Jak dotąd wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Współczucia

+71 / -55

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wiocha (gość)  •

Wyrazy współczucia dla rodziców Martynki, to jest straszne. A miały to być wesołe wakacje. A jest tragedia

odpowiedzi (0)

skomentuj