Ważne
  Gliwice: Wiadukt na Zabrskiej otwarty od piątku

  Gliwice: Wiadukt na Zabrskiej otwarty od piątku

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Najpierw zdemontowano tory tramwajowe, później rozpoczął się kompleksowy remont nawierzchni. Newralgiczny wiadukt na Zabrskiej, którym podróżują i kierowcy, i zastępujący tramwaj autobus A4, będzie otwarty po remoncie w piątek, oficjalnie - o godz. 10.
  Kompleksowy remont nawierzchni, ale także częściowo konstrukcji wiaduktu, przeprowadziło Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, pracujące na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na ponad 2 mln zł. Śpieszono się, by zakończyć prace przed rozpoczęciem roku szkolnego. Choć, jak podkreśla prezes przedsiębiorstwa, Henryk Małysz, Tramwaje Śląskie nie ułatwiały tego zadania i nie wywiązały się ze zobowiązania usunięcia torów. Firma, by zdążyć z pracami na czas, wykonała to samodzielnie i oddała TŚ tory.

  Po otwarciu wiaduktu, ale w sobotę, także autobus linii A4 powróci na docelową trasę, obejmującą ulice Zabrską oraz Jagiellońską. Będzie się zatrzymywał na przystankach na tych ulicach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama