Jarmark Produktów Tradycyjnych odbędzie się w niedzielę w...

  Jarmark Produktów Tradycyjnych odbędzie się w niedzielę w Chorzowie

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę 29 sierpnia br. o godz. 11 w chorzowskim Skansenie odbędzie się Jarmark Produktów Tradycyjnych Województwa Śląskiego. Impreza odbywa się po raz piąty.
  Podczas Jarmarku odbędzie się sprzedaż i degustacja produktów regionalnych z województwa, zarówno tych wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, jak i ubiegających się o miejsce na tej liście. Swoją ofertę zaprezentują również rzemieślnicy i rękodzielnicy. Degustacji potraw towarzyszyć będą występy zespołów folklorystycznych oraz kabaretów.

  Od godziny 12.00 w konkursowych szrankach staną uczestnicy X edycji Konkursu na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz danie i potrawę regionalną i lokalną.
  Organizatorem centralnym Konkursu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie. W tegorocznej edycji do części na najlepszy produkt zgłoszonych zostało prawie 40 produktów, natomiast do części na najlepsze danie i potrawę przystąpi 7 ekip restauratorów i gospodarstw agroturystycznych.

  Wzorem lat ubiegłych spośród laureatów wyłoniony zostanie nominowany do prestiżowej nagrody PERŁA 2010, której uroczyste wręczenie nastąpi podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu w terminie 11-14 września 2010 r.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama